Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Miernik uniwersalny c4353 - Zerwany dolny włos ustroju

rusek1946 19 Nov 2014 20:31 2148 8
    arelektroda
    Level 22  
    Mnie odkleił się i zaginął przycisk spustu migawki w aparacie pentax więc szukałem na znanym portalu uszkodzonego aparatu za kilkanaście pln i wymieniłem przycisk. Proponuję zrobić to samo. Jest to pewna rodzina mierników i może występować pod różnymi nazwami. Ludzie sprzedają różne rzeczy. Życzę powodzenia.
    fbodek
    Level 14  
    Mnie kiedyś, dawno temu w podobnej sytuacji pomógł po prostu zegarmistrz. Spróbuj, najlepiej poszukaj starego speca. Powodzenia.
  • Helpful post
    arelektroda
    Level 22  
    Bierz bez zastanowienia bo cena bez dostawy niższa o 50 pln a i nic nie będziesz musiał przerabiać oprócz wymiany ustroju. Może okazać się, że też będzie lepszy od Twojego bez roboty.

Dodano po 3 [minuty]:

Ten miernik jest klasy 1,5 tego już nie uzyskasz po zegarmistrzowskiej naprawie
    rusek1946
    Level 8  
    Dzięki za rady :) Postaram się go zakupić na dniach. A ten ustrój z tamtego to mogę sobie po prostu przełożyć z 1 do 2?? I czy jak go przełożę to się coś rozreguluje?? a i jeszcze jedno na co uważać przy takich miernikach?? Z góry dzięki za odpowiedź :)
    arelektroda
    Level 22  
    Ustrój pomiarowy jest delikatny i nie lubi wstrząsów. Można go jedynie zerować specjalną śrubką do której mocowany jest górny włos. O ile zajdzie potrzeba to w jakiś sposób np. przy użyciu innego miernika będziesz mógł sprawdzić dokładność swojego.
    rusek1946
    Level 8  
    Problem rozwiązany :)
    Zamykam