Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki mikrofon pojemnościowy i mikser?

19 Lis 2014 20:47 1068 8
  • Poziom 8  
    Witam. Poszukuję jakiegoś w miarę dobrego miksera tak do max 700zł. Musi mieć minimalnie 3 wejścia(na mikrofon, laptop i może kiedyś kontroler). Znalazłem także przyzwoity mikrofon pojemnościowy na xlr bm-700 co sądzicie? Może jakiś inny ale w podobnej cenie.

Moderowany przez adambyw:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

• Poziom 12  
    Witam.
    Jedną z najlepszych opcji w kategorii małych mikserów jest Allen & Heath ZED 10:
    - 4 wejścia XLR/Jack z 3-punktowym EQ z przestrajanym środkiem + HPF
    - 2 wejścia Jack/RCA stereo z 2-punktowym EQ
    - wejście/wyjście USB (wbrew pozorom bardzo użyteczne)
    - szyny FX, AUX, Record
    Delikatnie wychodzi poza budżet (ok 750zł), ale jeśli miałbyś wziąć coś w rodzaju Behringera to zdecydowanie lepiej dopłacić do AH ZED 10 ;)
  • Poziom 8  
    A coś z możliwością włożenia w blat ?
  • Poziom 12  
    Mógłbyś bardziej przybliżyć jak to ma wyglądać i czemu to ma służyć? Chcesz go wmontować w jakiś wycięty otwór w blacie?
  • Poziom 8  
    Owszem. Mam zamiar podłączyć do niego mikrofon lapka i może kiedyś kontroler pioneera. Zamontować chcę w biurku dla oszczędności miejsca.
  • Poziom 12  
    Pomysł trochę dziwny ponieważ zepsujesz sobie biurko, a oszczędność miejsca to tylko kilka cm grubości miksera, bo raczej i tak nic na niego nie położysz, a tracisz na mobilności :P

Ale jeśli bardzo Ci na tym zależy to polecałbym przymocowanie miksera w blacie na czymś w rodzaju pop-up rackmount, co pozwoli Ci na wyciąganie do tyłem do góry kiedy akurat będzie potrzebny.
    Tutaj masz przykład jak to wygląda:
    Jaki mikrofon pojemnościowy i mikser?

Większość mikserów posiada z tyłu gniazdo zasilania, włącznik lub jak w przypadku proponowanego przeze mnie miksera otwory wentylacyjne. W takim wypadku użycie pop-upa jest niezbędne, zwłaszcza jeśli chodzi o miksery zasilane bezpośrednio z sieci które potrzebują dobrej wentylacji.

Raczej nie znajdziesz miksera który by całkowicie pasował do twoich potrzeb dotyczących rozmieszczenia i jednocześnie był dobrej jakości.
    ZED 10 z tego co wiem ma możliwość zamontowania do wcześniej wspomnianego uchwytu - wystarczy odkręcić czerwone panele boczne.
    Nie upieram się oczywiście przy AH, chcę tylko pokazać że przy użyciu rackmounta możesz poszerzyć gamę wyboru mikserów.

Podsumowując: odradzam montowania w blat, ale jeśli już bardzo musisz to zrobić to z jakąś opcją wysuwania go, aby w wyborze nie ograniczać się tylko do tych mikserów które pasują ;)
  • Poziom 8  
    No dobra zastosuje sie do pierwszej propozycji gdyz prawda jest ze szkoda biorka
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Allen & Heath ZED 10 - naprawdę konkretna firma wśród analogów.
  • Poziom 8  
    Ok. Wielkie dzięki za pomoc ;)