Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana płyty głównej lga 1155 na 1150,potrzebuję porady

19 Lis 2014 20:47 2910 6
  • Poziom 2  
    Witam, z tej strony Bartosz, mam pewien problem... chciałbym wymienić płytę główną w swoim komputerze ... obecnie posiadam IPISB-CH2 (Chicago) z processor socket lga 1155, procesor i7 2600 lga 1155... i teraz chciałbym kupić nowszą i lepszą płytę dla graczy a mianowicie mam na oku MSI Z97 Gaming 5 lub 7 z socket 1150...
    Oto moje pytania: czy procesor który posiadam będzie pasował do lga 1150 ???
    Czy po prostu płytę wymienia się razem z procesorem ...??? potrzebuje porad ... bo zamierzam działać... powód wymiany płyty jest taki że kupiłem kartę graficzną zotac gtx 670 amp edition i ledwie miesci mi się na tej płycie i zawadza o pamieć ram no i ogółem chce zmienić obudowę i ulepszyć swoje centrum dowodzenia :).Liczę na pomoc i porady, zależy mi na ulepszeniu kompa specjalnie pod gry ... Z góry dziękuje i pozdrawiam
  • PCBway
  • Poziom 29  
    No nie bo masz różne sockety, procesor po socket 1150 nie pasuje pod socket 1150.
  • PCBway
  • Poziom 36  
    Tak jak napisał kolega wyżej, szukaj płyty pod socket 1155 coś z rodzaju ASRock Z77 EXTREME4 czy Sapphire PURE PLATINUM Z77
  • Poziom 2  
    A jakie są najlepsze płyty pod mój socket ??? jesli chodzi o gry ???
  • Poziom 29  
    Trochę byś musiał wydać pieniędzy na procesor i7 do socketu 1150 :)

Dodano po 8 [minuty]:

Ja bym kupił taką.
  • Poziom 2  
    dzięki koleżko chyba zdecyduję się na tą kartę, będzie mnie czekała dluga operacja z podłączeniem wszystkich elementów... ale to lubię także z przyjemnoscią byle czegos nie spier...ić. pozdrawiam
  • Moderator - Komputery Serwis
    Karta powinna się bez problemu zmieścić na tej płycie i nie powinna kolidować z pamięciami. Grafika ma radiator tylko od strony skierowanej w stronę dołu obudowy, więc nie powinno być z zamontowaniem żadnego problemu. PCB grafiki będzie bardzo blisko zatrzasków od RAMu, ale w niczym nie powinno to przeszkadzać.

Jeśli już konieczna jest wymiana to kupiłbym znacznie tańszą płytę:
    http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b75...an-sata3-usb3-ddr3-crossfire-b75-pro3-471781/

Ale jestem zdania, że na obecnej powinno się wszystko zmieścić.