Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kabel AUX buczy: stacja dokująca Samsung I9000

bodzio131 19 Nov 2014 22:58 1524 0
    bodzio131
    Level 9  
    Witam wszystkich,

Używam Samsung'a I9000 (Galaxy S) jako radio internetowe. Mam do niego stację dokującą która ma wyjście audio z portu USB tegoż telefonu. Problem jaki mam to że w tej konfiguracji mam słyszalne buczenie. Identyczne buczenie mam jeśli wypnę kabel audio ze stacji dokującej (ale nie z wieży). Ale ciekawostka: jeśli ten sam kabel podłączę bezpośrednio do wyjścia słuchawkowego tego telefonu to jest piękna cisza (nawet z podłączoną impulsową ładowarką do telefonu). Przypuszczam więc że stacja ma źle odseparowane wyjście audio, ale nie mam pojęcia jak to poprawić. Poniżej zdjęcia wnętrza stacji, będę wdzięczny za wszelkie sugestie (jeśli coś ciekawego może być pod plastikiem mocującym płytkę to mogę to odkręcić i wrzucić kolejne zdjęcia).

Kabel AUX buczy: stacja dokująca Samsung I9000 Kabel AUX buczy: stacja dokująca Samsung I9000

Garść obserwacji:
    - jeśli ładowarka jest odłączona a telefon ma aktywne audio to nie ma zakłóceń
    - jeśli ładowarka jest podłączona i ładuje a telefon ma aktywne audio to nie ma zakłóceń
    - jeśli ładowarka jest podłączona i NIE ładuje a telefon ma aktywne audio to są zakłócenia
    - jeśli ładowarka jest podłączona i ładuje a telefon ma NIEaktywne audio to są zakłócenia

Zastanawiam się czy ten uproszczony wynalazek ma szansę zlikwidować te problemy: Link

Pozdrawiam
    Bogdan