Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot LUDIX 50cc 4T - BRAK ISKRY jaka instalacja ?

19 Nov 2014 23:31 1845 9
  • Level 12  
    Witam, jak w temacie zakupiłem skuter peugeot ludix 4t mianowicie brak mi do niego kluczyka, no i nie ma iskry, Czy tam czasami nie ma instalacji zapłonowej DC-CDI ? i potrzebny będzie do niego akumulator ? ponieważ z iskrownika wychodzą tylko 3 przewody, 2 na oswietlenie i jeden z impulsatora tak mi się wydaje ?
  • TespolTespol
  • Level 27  
    Zrób zdjęcia modułu.
  • Level 12  
    Peugeot LUDIX 50cc 4T - BRAK ISKRY jaka instalacja ?

Zdjecia modułu przesyłam powyżej, podpiąłem akumulator ale iskry nadal brak,w ogóle brak jakiejkolwiek reakcji. przydał by się pinout tego modułu, i ewentualnie podpięcie na krótko.
    Dodam również ze ze stacyjki wychodzi 5przewódów, ale z kostki z którą się łączy stacyjka wychodzą tylko 2.
  • TespolTespol
  • Level 12  
    W podanym przez Ciebie temacie, jest kilka rodzai, u mnie chciałbym dodać że we złączu 2 pinowym, dolny pin jest wolny.
  • Helpful post
    Level 27  
    To instalacja zapłonowa DC-CDI tak jak przypuszczałeś .W pinoutach patrz na Kymco Agility, także Giantco Sprint (4T): lecz nie gwarantuje, że to dokładnie to. Trzeba by sprawdzić po przewodach gdzie który prowadzi. Powiny być 12v po stacyjce, masa, impulsator i cewka wysokiego napięcia.
  • Level 12  
    Hmm no tak to wygląda, niestety brak jakiegokolwiek napięcia na pinie z modułu, Widzę że pasuje stator z gy9 więc jest możliwość przeróbki na AC-CDI.
    Dziwi mnie w ogóle cała instalacja tego skutera. Z kranika wychodza jakieś przewody idące do gaźnika nie do ssania tylko tak jakby czujnika temperatury co to jest ?
  • Level 27  
    "Z kranika wychodzą jakieś przewody" to będzie kontrolka rezerwa." Czujnik temperatury" w gaźniku to grzałka
  • Level 12  
    Grzałka paliwa ? rozumiem ?
    Skuter odpalony, załozyłem stator z gy9 i moduł, smiga nawet dobrze jak na 4T w 50cc,
    MUszę tylko rozwiązać sprawe z ładowaniem, bo jest tylko 6v ;/ myśle że założenie regylatora też od gy9 powinna załatwić sprawę,
    Jest gdzieś może dostępny pinout takiego regulatora ?