Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung np700z5e - Zalana matryca oraz wyrwanie pinu z płyty głównej

jooni 20 Lis 2014 01:20 738 1
  • #1 20 Lis 2014 01:20
    jooni
    Poziom 11  

Witam
    1.Dwa dni temu mojego laptopa dopadła katastrofa mam go od miesiąca i niestety został zalany czystą wodą, jest to laptop firmy Samsung model np700z5e. Laptopa od razu odłączyłem od zasilania oraz rozebrałem na części i wrzuciłem każdy element do ryżu i całe szczęście po wysuszeniu normalnie się odpala tylko zostały ślady na matrycy. Skoro ryż wyciągnął całą wilgoć, to nie grozi mi w przyszłości korodowanie rezystorów oraz innych mikro kontrolerów na płycie głównej ?. Chciałbym się zabezpieczyć, żeby nic się nie stało w przyszłości przez to zalanie.

2. Zdjęcie matrycy widać w załączniku. Czy da się usunąć jakoś te plamy ?. Rozłożyć matrycę na części i przeczyścić ja między warstwami folii, czy już planować zakup nowej matrycy ?.

3. Jak rozbierałem laptopa to bardzo mocno siedział jeden z pinów i urwałem zaczep z płyty głównej, bym przylutował, ale jedna ścieżka się zerwała, nie jestem pewien co to jest, wygląda mi na baterię biosu, lecz ręki nie dam uciąć. Laptop działa bez tego, więc nie wiem czy sens jest brać się za naprawę, jeżeli jest to przydatne to będę musiał chyba crosować kynarem. Zdjęcie też jest w załączniku, możecie ocenić co to dokładnie jest ?.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME