Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spawarka Telwin Technica 220 s - potrzebny schemat.

20 Nov 2014 02:19 2127 3
  • Level 14  
    Witam, kupiłem z demobilu starą spawarkę Telwin technology 220 s, ktoś robił na niej doktorat i wlutował niektóre elementy, więc poszukuję schematu.
    Posiadam dokumentacje pralek, lodówek, innych spawarek, mogę się wymienić itp., bardzo proszę o pomoc i poważne odpowiedzi, z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Level 14  
    Witam, Rafał dziękuje za podpowiedz, na pewno skorzystam, wiozłem się za rozrysowywanie elektroniki i na tym etapie mogę śmiało powiedzieć, że elektronika od Technika 220 S podobna jest do spawarki technika 161 i doTecnica, 3 Villaverla (VI) różni się tym że:
    końcówki mocy to IGBT G30N60 są zdublowane zmodernizowane, jest tak, że sterowanie bramki IGBT za pomocą transoptora HCPL3140, po za tym w spawarce technika 220S rozbudowany jest prostownik zasilający, zdublowany jest mostek Greca i filtracja (stabilizacja) wykonana jest na czterech sztukach kondensatorów 688uF/400V, na razie tyle udało mi się rozrysować, jak Ci są potrzebne jakieś schematy, to chętnie służę pomocą,
    pozdrawiam, Waldek63.

Dziękuje kolego za tel., spróbuję się z tym panem skontaktować w poniedziałek, rade to sobie dam, elektroniką przemysłową i spawarkami zajmuje się o 30 lat, nie mam tylko dokumentacji tego modelu 220S, tak jak pisałem kupiłem od gościa za grosze czterech młodziaków robiło na niej doktorat, dobrali się do modułu kontroli i parę elementów SMD jest wycięte i tu jest cały problem, moduł kontroli ma symbol (TW114798 (26pin), myślę, że morze być użyty ten moduł w spawarkach Telwin TIG ), po za tym elektronika jest podobna do Technicy 161, różni się tylko z dublowanymi tranzystorami IGBT i mostkiem Greca no i tym nieszczęsnym modułem kontroli.
    Pozdrawiam, Waldek63.
  • Level 14  
    Potrzebny schemat spawarki Ideal V-ARC 201 Pro