Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie Danych z Samsunga Galaxy Mini 3 w celach sądowych!!

doberziom21 20 Lis 2014 11:45 1326 5
  • #1 20 Lis 2014 11:45
    doberziom21
    Poziom 8  

Witam Was

Poszukuje pomocy a mianowicie szwagier który się rozwodzi z powodu zdrady żony szuka pomocy. Chciałby odzyskać system z samsunga galaxy mini 3 który padł jakiś czas temu. Telefon nie reaguje na włączanie a potrzebujemy danych związanych z sms zdjęcia itd z powodu zdrady jego żony. Proszę o pomoc i info jak mogę zrobić recover bez usuwania danych lecz by odzyskać tylko i wyłącznie. Z góry dzięki za pomoc.

0 5
  • #3 20 Lis 2014 12:06
    argo16
    Poziom 25  

Po pierwsze to sąd lub prokurator musi zlecić badanie biegłym lub instytucjom, czyli odzyskanie danych (o ile to ma znaczenie do rozstrzygnięcia sprawy) wszystkie dowody w formie zapisu elektronicznego muszą być dokładnie zbadane przez urząd do tego upoważniony, a po drugie - myślę, że nikt ci nie pomoże, gdyż moje zdanie jest takie - nie znamy sprawy, sporu, czego dotyczy, itp i nie jesteśmy upoważnieni do takich działań, od tego są instytucje państwowe. Jakbyś chciał odzyskać zdjęcia z wakacji to co innego.

0
  • #4 20 Lis 2014 12:19
    tino2003
    Admin grupy GSM

argo16 napisał:
    a po drugie myśle że nikt ci nie pomoże gdyż moje zdanie jest takie , nie znamy sprawy ,sporu , czego dotyczy

To tylko twoja subiektywna ocena sytuacji. Odzysk danych nie jest zabroniony czy też nie legalny więc w czym widzisz problem?

Jak przyjdzie klient z simlockiem to będziesz go wypytywał dlaczego chce go usunąć?

0
  • #5 20 Lis 2014 12:49
    doberziom21
    Poziom 8  

argo16 napisał:
    Po pierwsze to sąd lub prokurator musi zlecić badanie biegłym lub instytucjom, czyli odzyskanie danych (o ile to ma znaczenie do rozstrzygnięcia sprawy) wszystkie dowody w formie zapisu elektronicznego muszą być dokładnie zbadane przez urząd do tego upoważniony, a po drugie - myślę, że nikt ci nie pomoże, gdyż moje zdanie jest takie - nie znamy sprawy, sporu, czego dotyczy, itp i nie jesteśmy upoważnieni do takich działań, od tego są instytucje państwowe. Jakbyś chciał odzyskać zdjęcia z wakacji to co innego.

Drogi kolego, zacznę od tego że mój szwagier jest właścicielem tego telefonu i brał go dla żony na siebie. Po drugie nie widzisz powagi sytuacji a sam adwokat powiedział mu że to będzie sporo kosztowało jeżeli będziemy się bawić w odzyskiwanie przez prokuraturę i na jednej sprawie się nie skończy. W kwestii prawnej jest to dozwolone jeśli jesteś osobą która jest właścicielem powyższego nr i telefonu.

Dodano po 3 [minuty]:

Telefon nie reaguje ani po podłączeniu ładowarki ani robieniu recovera zastanawiam się czy żona jego specjalnie tego nie zrobiła w celu zatajenia wielu informacji. Jeżeli chodzi o bilingi oraz usługodawce dał do zrozumienia że niestety nie posiada historii wiadomości z ostatniego miesiąca podobno robi się to tylko na życzenie klienta podczas podpisania abonamentu.

0
  • #6 20 Lis 2014 13:38
    argo16
    Poziom 25  

Nic nie widzę złego np w odzyskiwaniu np jak wcześniej wspomniałem zdięć z wakacji , ale mieszanie się do prywatnych spraw osób trzecich po to aby pogrążyć drugą osobę jest niemoralne , nie wiemy kto jest dobry a kto zły i wyciąganie brudów nie jest w kwesti osób trzecich od tego jest urząd państwowy który robi to doskonale . To oczywiście moje prywatne odczucie .A co do tematu najlepiej wlutować sie w punkty isp(zgrać pamięć na dysk) lub wylutować emmc( wewnętrzną pamięć ) zgrać całą pamięć zewnętrznym programatorem , następnie zrobić konwersje pliku bin na odczytywalny format (trudniejsza sprawa ) lub wgrać cały backup do takiego samego sprawnego telefonu i wydrukować treści obrazy filmy etc .Nawet jak uda ci się odzyskać te dane to pierwszy lepszy adwokacina tej Pani zgłosi wniosek o niedopuszczenie przez Sąd tego dowodu gdyż odzysk nie został wykonany w specialnym powołanym do tego instytucie i Sąd 99% przychyli sie do tego wniosku lub jak dopuści dowód to i tak biegły bedzie musiał napisać ekspertyzę w której stwierdzi że nie można jednoznacznie stwierdzić .....etc .

0