Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie akumulatora alarmu na stałe.

an_mat 20 Lis 2014 12:23 1221 6
  • #1 20 Lis 2014 12:23
    an_mat
    Poziom 12  

Witam.Mam zainstalowany alarm "pracujący" na zasilaniu od7V do16V. Alarm zasilany jest akumulatorem żelowym 12V/7.2 Ah.Zastanawiam się czy można ten akumulator na stałe podłączyć do zasilacza sieciowego,aby akumulator był stale doładowywany.Czy takie stałe podłączenie akumulatora do zasilacza nie uszkodzi akumulatora?

Parametry techniczne akumulatora:
    Napięcie: 12V
    Pojemność: 7.2Ah
    Wymiary: 153x67x95mm
    Dedykowana ładowarka buforowa:
    - sercem prostownika jest nowoczesny zasilacz impulsowy AC/DC
    - napięcie ładowania 13,4V, anie tak jak w przypadku konkurencji niewiele ponad 12V (ładowanie akumulatora napięciem 12V pozwala go naładować tylko w 60-70%, podczas gdy urządzenie z tej aukcji zrobi to w 95%)
    - prostownik przeznaczony do stałego utrzymywania akumulatora w stanie naładowania(pracy buforowej). Dzięki temu można zostawić akumulator podłączony na całą noc i nie trzeba się bać o jego zniszczenie. Urządzenie naładuje go do 95% i będzie utrzymywać na tym poziomie.
    - Niewielkie wymiary i waga pozwalają mieć ładowarkę zawsze i wszędzie ze sobą

Parametry techniczne ładowarki:
    Typ:Przetwornica impulsowa
    Napięcie wyjściowe:13,4V DC
    Napięcie wyjściowe pod obciążeniem: 13,4V DC
    Maksymalny prąd wyjściowy: 750mA
    Znamionowy prąd wyjściowy: 650mA
    Napięcia wejściowe:230 AC
    Maksymalny prąd wejściowy: 100mA
    Moc max: 10W
    Ograniczenie prądowe: Tak (750mA)
    Zabezpieczenie przed przeciążeniem
    Zabezpieczenie przed zwarciem
    Zabezpieczenie nadnapięciowe
    Ochronność:II klasa (podwójna izolacja)
    MTBF30 000 h
    Temperatura pracy:0~40*C
    Temperatura składowania: -20~85*C

1 6
  • #4 20 Lis 2014 21:26
    elektryk1e
    Poziom 22  

Piszesz ze alarm zasilany jest z akumulatora. W tym momencie tylko z akumulatora? Nie do konca rozumiem. Co jakis czas doladowujesz aku czy jak?

0
  • #5 21 Lis 2014 08:50
    an_mat
    Poziom 12  

Na dzień dzisiejszy alarm zasilam z akumulatora żelowego 12V/7.2Ah, i co pewien czas muszę go doładować ale chcę aby było zasilane z tzn.Bufora.Wiem że mogę kupić gotowy bufor,ale mam kupioną razem z akumulatorem dedykowaną mu ładowarkę (dane ładowarki w opisie) chciałbym ją podłączyć na stałe do sieci i akumulatora i w ten sposób powstałby bufor.Tylko moje pytanie - czy tego typu ładowarka może być w ten sposób podłączona
    Ps.
    Co do alarmu to opiera się na technologii GSM i jestem z niego zadowolony.

0
  • #6 21 Lis 2014 10:50
    elektryk1e
    Poziom 22  

Nie mozesz tak podlaczyc. Obciazysz wyjscie ladowarki pradem do zasilania alarmu. Kup zasilacz buforowy dedykowany do tego rodzaju zastosowan.

1
  • #7 28 Lis 2014 15:24
    an_mat
    Poziom 12  

Kupiłem dość tanio zasilacz buforowy, wolę nie ryzykować uszkodzenia alarmu. Dzięki za pomoc.

0