Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 1.8 2000r - Błąd P0340 po wymianie regulatora

20 Lis 2014 17:47 2904 8
  • Poziom 9  
    Witam, ostatnio jadąc na autostradzie w Niemczech zaświeciła mi się kontrolka ładowania, co okazało się że skończyły się szczotki, Zamówiłem na e-bay nowy regulator i wymieniłem, zamontowałem i ładowanie jest wszystko ładnie pięknie, lecz po wymianie zaczął się świecić check engine. Po odczytaniu błędów metodą na spinacz wyszło mi: P0130- Sonda lambda - brak sygnału oraz P0340-Czujnik ciśnienia w kolektorze - zbyt niskie napięcie. Problem polega na tym iż wcześniej błędów wogóle nie miałem, raz się zaświeca raz nie check engine. Nie wiem może czegoś nie podłączyłem, lub zruszyłem. Proszę o pomoc bo nie uśmiecha mi się płacić mechanikom w Niemczech... :cry:
  • Moderator Samochody
    Grzebiąc przy alternatorze prawdopodobnie poruszyłeś kostki do w/w akcesoriów. Wypadało by więc zobaczyć - dodatkowo czy wszystkie przewody podciśnieniowe są na miejscu.
  • Poziom 9  
    Demontując alternator, zdjąłem kolektor ssący, obudowę filtra i odpiąłem przepływomierz, nic więcej...
  • Poziom 25  
    Szukaj pod kątem lewego powietrza.
  • Poziom 9  
    jak mogę to sprawdzić?
  • Moderator Samochody
    Wystarczy tej lameriady. P0340, to błąd czujnka wałka rozrządu. Który to z bodaj 4 silników 1.8? Zgaduję że 1.8 16V - czyli pewnie x18xe. Odpięte wtyczki sondy i czujnika.
  • Poziom 9  
    kod silnika to: X18XE1,tylko chodzi o to że wszystkie wtyczki mam powpinane... :cry:
  • Moderator Samochody
    Przykro - skoro w silniku z MAF-em, znalazłeś błąd czujnika MAP... Uwierz, z P0340 taniej będzie oddać samochód do warsztatu. Nie jesteś w stanie określić sprawności czujnika. A kosztuje parę zł.
  • Poziom 1  
    sterownik silnika jest często przyczyną tego błedu, wiem że w elektrobip nad morzem sprawdzaja sterowniki przed naprawą. jesli chcecie byc z kasą do przodu to warto luknac na filmik ktory maja na youtube z demontazem i montazem, jedyny koszt w przypadku gdy sie nie da naprawic to przesylka.

jak znajde filmik to podrzuce link