Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyszukiwanie kanałów, kodowane, sortowanie kanałów

20 Lis 2014 19:03 1635 1
  • Poziom 4  
    Dzień dobry
    Zamieniłem starszy model odbiornika (kineskopowy) na TX-32AS600. Wyszukałem automatycznie kanały DVB-C, na wielu kanałach wyświetla się komunikat kanał kodowany. Dostawca usług: UPC.
    Po przełączeniu odbioru sygnału na HDMI czyli przez dekoder mam dostęp do kodowanych kanałów jak wyżej.

Sposób połączenia - TV; nie HDMI (dekoder).
    1. Czy TX-32AS600 wyszukał mi kanały cyfrowe? (Pani z UPC powiedziała, ze analogowe, a dopiero przez dekoder mogę odbierać cyfrowe).
    2. Czy mogę posortować kanały według własnego uznania ? (numeracja kanałów nie bardzo mi odpowiada np. kanał 101 to TVP1 HD, który według mojego uznania chciałbym dać go na 1.)
    W przypadku starszego modelu TV odbierałem również te kanały kodowane, bez konieczności korzystania z pilota do dekodera np. TVN24. Dlaczego? Czy wtedy odbierałem sygnał analogowy i miałem TVN24?
    3. Czy jest możliwość odbioru wszystkich kanałów tak jak w starszym modelu TV ?
    Z TV będą korzystały osoby starsze a przełączenie między dekoderem a TV jest uciążliwe. W przyszłości zamówię kartę - moduł CI, ale czekam do końca umowy.

Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Adam_21 napisał:
    Zamieniłem starszy model odbiornika (kineskopowy) na TX-32AS600. Wyszukałem automatycznie kanały DVB-C, na wielu kanałach wyświetla się komunikat kanał kodowany. Dostawca usług: UPC.
    Po przełączeniu odbioru sygnału na HDMI czyli przez dekoder mam dostęp do kodowanych kanałów jak wyżej.

Ni i wszystko prawidłowo, masz dekoder, to oglądasz.
    A masz moduł CI UPC z kartą kodową włożony w tv?.

odpowiedzi:
    1 - a kto to może wiedzieć, skoro nie piszesz, jakie to kanały.
    2 - w dekoderze NIE (można zrobić listę ulubionych), a w tv, to zależy od konkretnego modelu (info powinno być w instrukcji).
    3 - analogowych: tak, cyfrowych: jak będziesz miał moduł CI od UPC.