Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka polar pfl1000 pęknięty zbiornik

sp3hbf 20 Nov 2014 20:07 1899 5
 • #1
  sp3hbf
  Level 15  
  Witam.
  Jestem nieszczęśliwym posiadaczem pralki Polar PFL1000 wszystko było ok ale od pewnego czasu pralka zaczęła cieknąć. Postawiłem ją na taboretach i się okazało że jest pęknięty zbiornik od strony napędu, od koła napędowego składa się z 2-połówek zaciśniętych blaszkami. Czy można taką obudowę gdzieś kupić? jaki będzie tego koszt?, czy można to to czymś skleić.
  Pozdrawiam wszystkich czytających i czekam na porady lub propozycje.

  Ryszard.
 • #2
  Paw_el

  Home appliances specialist
  sp3hbf wrote:
  się okazało że jest pęknięty zbiornik od strony napędu, od koła napędowego

  Witam.
  Możesz określić bliżej to pęknięcie?
 • #3
  sp3hbf
  Level 15  
  Witam.
  Dzięki za zainteresowanie tematem, pęknięcie jest od spodu na połówce od strony koła pasowego i sięga prawie do połowy obudowy bębna. Obudowa jest dzielona na dwie części spięta jest takimi blaszkami na rantach obudowy. Z tego co usłyszałem to żaden serwis AGD nie chce podjąć się takiej naprawy, jeden zakład oferuje mi żeby to mu przywieźć i on pospawa (plastik) ale nie daje 100% gwarancji że to będzie trzymało. W innych zakładach proponują aby kupić nową pralkę.
  Będę szukał jeszcze na złomowiskach jak się poszczęści to może znajdę i sam to to wymienię.
  Pozdrawiam Ryszard.
 • #5
  waldek259
  Level 20  
  Wg.Twojego opisu to masz zbiornik przetarty przez bęben.Przyczyna są uszkodzone łożyska.Przez to opadł bęben i przetarł zbiornik.Wymiana łożysk i sklejenie jak podpowiada kolega może uratować zbiornik.No chyba że jest uszkodzony krzyżak.
 • #6
  sp3hbf
  Level 15  
  Ok koledzy dzięki za porady. Kolega Waldek259 słusznie zauważył, po rozebraniu widać że faktycznie bęben ostro wycierał plastik a przy wirowaniu to już pękło i woda ciurkiem leciała. Żona zdecydowała pralka na złom i trzeba kupić nową.
  Pozdrawiam Ryszard.