Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka polar pfl1000 pęknięty zbiornik

sp3hbf 20 Nov 2014 20:07 1797 5
 • #1
  sp3hbf
  Level 15  
  Witam.
  Jestem nieszczęśliwym posiadaczem pralki Polar PFL1000 wszystko było ok ale od pewnego czasu pralka zaczęła cieknąć. Postawiłem ją na taboretach i się okazało że jest pęknięty zbiornik od strony napędu, od koła napędowego składa się z 2-połówek zaciśniętych blaszkami. Czy można taką obudowę gdzieś kupić? jaki będzie tego koszt?, czy można to to czymś skleić.
  Pozdrawiam wszystkich czytających i czekam na porady lub propozycje.

  Ryszard.
 • #2
  Paw_el

  Home appliances specialist
  sp3hbf wrote:
  się okazało że jest pęknięty zbiornik od strony napędu, od koła napędowego

  Witam.
  Możesz określić bliżej to pęknięcie?
 • #3
  sp3hbf
  Level 15  
  Witam.
  Dzięki za zainteresowanie tematem, pęknięcie jest od spodu na połówce od strony koła pasowego i sięga prawie do połowy obudowy bębna. Obudowa jest dzielona na dwie części spięta jest takimi blaszkami na rantach obudowy. Z tego co usłyszałem to żaden serwis AGD nie chce podjąć się takiej naprawy, jeden zakład oferuje mi żeby to mu przywieźć i on pospawa (plastik) ale nie daje 100% gwarancji że to będzie trzymało. W innych zakładach proponują aby kupić nową pralkę.
  Będę szukał jeszcze na złomowiskach jak się poszczęści to może znajdę i sam to to wymienię.
  Pozdrawiam Ryszard.
 • #5
  waldek259
  Level 19  
  Wg.Twojego opisu to masz zbiornik przetarty przez bęben.Przyczyna są uszkodzone łożyska.Przez to opadł bęben i przetarł zbiornik.Wymiana łożysk i sklejenie jak podpowiada kolega może uratować zbiornik.No chyba że jest uszkodzony krzyżak.
 • #6
  sp3hbf
  Level 15  
  Ok koledzy dzięki za porady. Kolega Waldek259 słusznie zauważył, po rozebraniu widać że faktycznie bęben ostro wycierał plastik a przy wirowaniu to już pękło i woda ciurkiem leciała. Żona zdecydowała pralka na złom i trzeba kupić nową.
  Pozdrawiam Ryszard.