Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVR - Obsługa hitachi hd44780

miszczo997 20 Lis 2014 20:08 738 6
  • #1 20 Lis 2014 20:08
    miszczo997
    Poziom 27  

Witam
    Próbuję napisać swoją bibliotekę do obsługi tego wyświetlacza i poległem. Wyświetlacz nie przechodzi poprawnie inicjalizacji, wygląda jakby funkcja wysyłająca bajt do wyświetlacza była źle napisana. Nie mam pojęcia co z nią jest nie tak. Połączenia są w porządku, bo sam wyświetlacz z użyciem innej biblioteki działa bez problemu.

hd44780.h

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

hd44780.c

main.c

0 6
  • Pomocny post
    #2 20 Lis 2014 21:47
    zumek
    Poziom 39  

miszczo997 napisał:
    Nie mam pojęcia co z nią jest nie tak.

Błąd z serii szkolnych :D

0
  • #3 20 Lis 2014 22:06
    miszczo997
    Poziom 27  

Niestety nie pomaga, wyświetlacz dalej nie przechodzi poprawnie inicjalizacji :(
    Myślę, że pochrzaniłem coś z tymi definicjami dostępu do portów, bo nie do końca rozumiem jak one działają, ale nie mogę dojść do tego, co jest źle.

0
  • #4 21 Lis 2014 07:27
    zumek
    Poziom 39  

miszczo997 napisał:
    Myślę, że pochrzaniłem coś z tymi definicjami dostępu do portów, bo nie do końca rozumiem jak one działają, ale nie mogę dojść do tego, co jest źle.

To zacznijmy od początku :D
    Opisz dokładnie jak masz podpięty LCD do uC, co to za LCD (ile linii, ile znaków w linii) i najważniejsze - czy po podaniu zasilania są jakieś efekty np. "prostokąciki" w górnej linii. A może załączysz jakieś zdjęcia lub film. Co do pliku hd44780.h , to faktycznie, dobrze wypasiony :D

0
  • #5 21 Lis 2014 20:24
    miszczo997
    Poziom 27  

Definicje są dobre. Popsułem coś funkcję wysyłającą bajt. Schemat to moja płytka uruchomieniowa https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2511978.html .
    Filmiku nie ma sensu nagrywać, bo używają gotowych bibliotek wyświetlacz przechodzi inicjalizację i poprawnie wyświetla char. Używając mojej inicjalizacji i wyświetlania chara z gotowej biblioteki, otrzymuję rząd kwadratów w górnym wierszu. Używając inicjalizacji z gotowej biblioteki i wysyłania chara z mojej na wyświetlaczu jest pusto.

0
  • Pomocny post
    #6 21 Lis 2014 20:39
    michalko12
    Specjalista - Mikrokontrolery

Podstawy C kłaniają się
    Pozamieniaj ! na ~ w całym pliku hd44780.h

0