Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odpowiedni zasilacz do komputera

20 Lis 2014 20:13 531 5
  • Poziom 6  
    Witam. Mam pytanie jaki dobrać zasilacz do mojego komputera?
    Posiadam teraz zasilacz X-Power 400W, chyba tak zwany "No name", potrzebuję odpowiedniego zasilacza do nowej karty graficznej, będzie to karta MSI R6970 Lightning 2g. Aktualnie posiadam podzespoły o następującej specyfikacji:

PROCESOR: AMD Phenom II X2 545,
    PŁYTA GŁÓWNA: MSI K9A2 CF,
    PAMIĘĆ: 4 GB ddr2,
    DYSK: dysk 230 GB,
    KARTA GRAFICZNA: Nvidia Geforce 9500 GT Zotac (512MB),
    NAPĘDY: 1x DVD,
    SYSTEM OPERACYJNY: Windows 7 Professional 64-bit.

Wiem na pewno że ten stary zasilacz nie ma możliwości podłączenia do tej karty. Do podłączenia tej karty są potrzebne PCI-E 8-pin x2. Chcę na pewno aby zasilacz był odpowiedni do tego sprzętu, a mam jeszcze zamiar podkręcić procesor i odblokować rdzenie bo wiem , że to jest możliwe w tym modelu. Nie mam odpowiedniego chłodzenia, bo na razie jest boksowe, więc proszę was o podpowiedzenie mi jaki zasilacz byłby odpowiedni do tego stanu podzespołów z nową karta (czyli bez podkręcania procka) i zasilacz odpowiedni do podkręconego procesora.
    Z góry dziękuje za pomoc. :D
  • Poziom 42  
    Budżet na zakup PSU ?
  • Poziom 6  
    Myślę że na zasilacz do tych podzespołów bez podkrecnia jestem dać 200-300 zł , a zasilacz do podkrecenia (daleka przyszłość myślę że gdzie na świeta ) to nawet z 400 zł .
    Ale narazie skupmy się na zasilaczu który da mi pograć na tej karcie .
  • Pomocny dla użytkowników
    Antec True Power Classic 550W
    Be Quiet! Pure Power L8 CM 530W
    Bardzo dobre i solidne zasilacze, posiadające wymagane wtyczki (2x 8-pin).
  • Poziom 6  
    Mam pytanie co do zasilacza CORSAIR VS SERIES 550W (CP-9020050-EU) czy by wystarczył do tych podzespołów ?