Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI wolno się nagrzewa.

20 Lis 2014 22:32 2682 14
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam problem z Citroenem Xsara Picasso 2.0 HDI, ponieważ bardzo wolno się nagrzewa. Po przejechaniu ok. 10 km dopiero zaświeca się pierwsza kreska. Termostat wymieniony i działa poprawnie, otwiera się dopiero chwilę po zaświeceniu się drugiej kreski. Nie wiem czy jest to istotne ale "oczko" na wyświetlaczu temp. jest cały czas koloru niebieskiego. Proszę o pomoc, za co z góry dziękuję.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 13  
    Termostat kupiony jakiś formowy czy jaki najtańszy był? Wiatrak chłodnicy nie jest uruchomiony na stałe?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Termostat był z wyższej półki, a wentylator się załącza tylko przy ok. 90 stop.
  • Poziom 35  
    Poprawnie odpowietrzony?
    Jak chłodnica, dół zimny góra ciepła? - to wskazuje na zapowietrzenie układu.
  • Poziom 31  
    Gdyby był zapowietrzony to by się grzał za bardzo. Sprawdź czy niema zamontowanego dogżewacza ,a jeżeli tak to czy działa.
  • Poziom 9  
    robi1214 - jak sprawdzić czy jest zamontowany dogżewacz, i gdzie ewentualnie go szukać?
  • Poziom 35  
    Dogrzewasz powinieneś mieć zamontowany w okolicach pod pompą Vacum.
  • Poziom 42  
    gigi222 napisał:
    Po przejechaniu ok. 10 km dopiero zaświeca się pierwsza kreska.

A z kratek leci ciepło "mocne" i szybko?
  • Poziom 9  
    Z kratek tak po przejechaniu ok. 3-4 km zaczyna lecieć ciepłe powietrze.
  • Poziom 42  
    To raczej wszystko OK, możesz mieć problem z samym czujnikiem...
  • Poziom 9  
    Niby, wszystko ok, ale męczy mnie dlaczego tak wolno podnosi się temp. na wskaźniku - niby wskaźnik dobrze wskazuje bo jak zaświeci się druga kreska to dopiero puszcza termostat. Jak sprawdzić czy działają świece do podgrzewania płynu chłodniczego?
  • Poziom 42  
    gigi222 napisał:
    niby wskaźnik dobrze wskazuje bo jak zaświeci się druga kreska to dopiero puszcza termostat.

Z tym się nie zgodzę...
  • Poziom 9  
    Koledzy, mam pytanie dotyczące podgrzewacza płynu chłodniczego - kiedy on się załącza i jak sprawdzić czy działają świece?
  • Poziom 42  
    Zalecam konsultacje u dobrego elektromechanika z dedykowanym sprzętem do citroena....
  • Poziom 10  
    Cześć Kolego, Moim zdaniem możesz mieć problem z wymiennikiem ciepła spaliny-płyn, znajduje się z tyłu za głowicą, taka gorąca srebrna rura podłączona do zaworu pneumatycznego egr. Silnik HDI jest mega oszczędny, zatem większość ciepła idzie w moment obrotowy a nie w w układ chłodzenia tak jak w benz. Kontrola świec dogrzewania też jest wskazana znajdują się na przewodzie zasilającym nagrzewnicę. jeżeli one są ok, to sprawdź 3 przekaźniki a w szczególności stan złącz pod kątem korozji. Znajdziesz je gdzieś między sterownikiem silnika a lewym reflektorem przednim. będą zabudowane w czarnej skrzynce o wymiarach ok 200/120/30. Nie pomyl się ze sterownikiem świec żarowych.
    Powodzenia