Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec viessmann - Uruchomienie trzech wentylatorów po włączeniu pompy obiegowej.

21 Lis 2014 13:19 768 3
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam z jednej strony bardzo prosty system grzewczy, jest piec marki Viessmann, palnik olejowy także. Jako odbiorniki mam trzy nagrzewnice z wentylatorami. Owe nagrzewnice mają tylko funkcję wł/wył z regulacją obrotów silnika. Ale nie w tym problem. Otóż chciałbym aby po załączeniu się pompy obiegowej włączały się także wentylatory( regulację obrotów pomijamy, do ustawienia ręcznego). Problem polega na tym, że nie za bardzo wiem jak to podłączyć, żeby nie spowodować przeciążenia. Mój pomysł jaki przyszedł mi do głowy był taki, żeby wykorzystać styk z pieca do uruchomienia pompy aby ten sam styk załączył mi wentylator. Problem jednak polega na tym, że wentylatory na najwyższym biegu mają pobór prądu rzędu 2 A każdy, a wentylatorów jest 3 sztuki. Maksymalne obiążenie wyjścia na pompę z pieca wynosi 2A. Zatem chcąc uruchomić pompę oraz jeden wentylator uszkodziłbym prawdopodobnie sterownik w piecu a tego chciałbym uniknąć. Pytanie do Was czy macie jakieś pomysły jak to można zrobić. Myślałem czy jakieś styczniki nie pomogą, ale nie chcę kombinować bez wstępnego zapytania Was o poradę.
    Jeżeli chodzi o sterowanie samym piecem, to nie ma problemu, w pomieszczeniu znajduje się zdalny sterownik pieca z termostatem, który odpowiednio załącza/wyłącza piec.
    Proszę o pomoc, jakieś wskazówki itp.

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Czyli jak rozumiem w skrócie: wyjście z pieca na- przekaźnik z przekaźnika na pompę i wentylatory.
  • spec od auto-elektro
    Mniejwiecej tak, ale zastosował bym nie zwykly przekažnik tylko z czasówka zeby po wyłączeniu kotła (palnika) pompa i wentylatory chodziły np 4min
    Polecam firmy f&f (FiF)