Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kabel 5x2x0,5 do sieci informatycznej.

21 Nov 2014 18:05 1026 9
  • Level 9  
    Witam mam jakieś doświadczenie z sieciami i Internetem lecz mam takie pytanie elektryk położył do wideodomofonu kabel żelowany 5x2x0,5 koncepcja się zmieniła i ma być wideodomofon IP czy po taki kabel nada się do stworzenia połączenia sieciowego pomiędzy monitorem a panelem zewnętrznym? Dodam iż kabel to kabel telefoniczny.
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 28  
    Witam,
    Stosowałem takie kable do połączeń lan. Testowałem jedynie odległości do 20m. Wszystko działało prawidłowo. Koniecznie trzeba użyć par przewodów.
  • Level 9  
    No tu też powinno być w granicach 25m bo pozostałe 3 pary mógłbym wykorzystać do zasilania i elektrozaczepu dobrze kombinuje?
  • Level 22  
    Sprawdz na poczatek "na sucho" czy pojdzie na 2 parach. Co to za domofon?
  • Level 22  
    Obawiam sie zaklocen jezeli na pozostalych parach ma byc zasilanie i cewka zaczepu
  • Level 9  
    zasilanie do elektrozaczepu to bezpośrednio z kamery (przy kamerach bez IR zasilanie można puścić razem i nie ma problemu) ale też o tym myślę choć niektórzy producenci od razu ostrzegają o zakłóceniach zbytnio nie mam innego wyjścia bo kable już leżą pod kostką bez żadnego przepustu
  • Level 22  
    Pusc zasilanie na 2 parach. Moze masz zasilanie do bramy wjazdowej z ktorej mozna by zasilic domofon lokalnie przy slupku
  • Level 9  
    Mam z drugiej strony dzięki za podpowiedź może uda mi się w przyszłym tygodniu ogarnąć dam wtedy znać co i jak.
  • Level 9  
    Witam jestem po montażu wszystko działa ok brak zakłóceń super obraz.