Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowniki do karty graficznej - Sterowniki do karty graficznej intel

Kasevan 21 Nov 2014 19:04 2082 10
    Kasevan
    Level 10  
    Jestem po formacie, obecnie jest windows 7 64x. Nie mogę za nic znaleźć sterowników do karty graficznej zintegrowanej Intel HD. Model laptopa:Acer TravelMate 5744 series bic 50. Do karty sieciowej i chipsetu już zainstalowałem, z ta sobie nie mogę poradzić. W menedrzeże jest karta graficzna VGA.
    9TYzNostromo
    Level 17  
    Wszystkie wymagane sterowniki masz tu - http://acerfans.ru/drivers/1601-drayvera-dlya-acer-travelmate-5744-i-5744z.html
    Konkretnie do grafiki Intela pod Win 7 64 bit - http://u595397.letitbit.net/download/15765.17...deocard_Intel_Core_VISTA_W7_May_2013.exe.html

Uwaga: Jeśli chcesz pobierać z serwera Letitbit - przy Pobieranie (ze) słabą prędkością odznacz uprzednio każdorazowo 'Download with Downloader'
    Kasevan
    Level 10  
    Wybacz nostromo, ale nie ufam stronom których ani trochę nie rozumiem. Speracz, a co jeśli nie mogę znaleźć sterownika po identyfikatorze?
    marwud6
    Level 18  
    Witam
    Po co się męczysz. Zainstaluj sobie bezpłatny program Driver Easy.To przydatne i niezwykle skuteczne narzędzie przeznaczone do aktualizacji sterowników w systemie Windows (XP/Vista/7). Program po uruchomieniu skanuje komputer w poszukiwaniu urządzeń zamontowanych w naszym komputerze, a następnie wyświetla listę sterowników zainstalowanych w systemie. Poszczególne pozycje listy oznaczone są kolorem zielonym lub czerwonym, który oznaczać może, że dla danego urządzenia dostępna jest nowa wersja sterowników oraz że nie zostały one jeszcze w ogóle zainstalowane.

Dodano po 2 [minuty]:

Program sam wyszuka brakujących sterowników w Twoim komputerze.
    master-007
    Moderator on vacation ...
    Kasevan wrote:
    (...) a co jeśli nie mogę znaleźć sterownika po identyfikatorze?

Podaj tutaj identyfikatory sprzętu dla urządzeń, przy których masz w menadżerze żółtą ikonkę (zgodnie z instrukcją podaną w drugim poście przez kolegę sPeRaCz.PL). Sterownik będzie dostępny na 99%.

Kolego marwud6, nie odsyłamy do programów automatycznie pobierających sterowniki >>> Czytaj.
    Kasevan
    Level 10  
    Ok, działa, lecz jest inny problem - podczas uruchamiania systemu, gdy przejdzie do pulpitu po paru sekundach(zawsze tak samo) pojawiają się 3 komunikaty odnośnie uruchomienia procesów znajdujących się na dysku c/windows/system32, a nazywają się:igfxtray.exe,hkcmd.exe i igfxpers. Co to jest, można to jakoś wyłączy c?
  • Helpful post
    master-007
    Start>msconfig>zakładka uruchamianie>odznacz elementy, które mają się nie uruchamiać przy starcie>zastosuj.
    Sprawdź też Start/wszystkie programy/autostart - jeśli są jakieś zbędne elementy - usuń.
    Kasevan
    Level 10  
    master-007 - Start/wszystkie programy/autostart - tam nic nie ma poza McAfee, a w msconfig wyłączyłem te 3 procesy, dzięki wielkie. Podziękowania też dla speracza i matrixnep. Mam jeszcze jedno pytanie: w menedżeże mam wykrzyknik przy Konrtoler PCI Simple Communications, do czego on służy? Bo komputer działa bez zarzutów bez sterownika do tego.
    master-007
    Najprawdopodobniej wykrzyknik sygnalizuje brak Intel Management Engine - ma to coś wspólnego ze zdalnym dostępem i ochroną antykradzieżową. Podaj identyfikator sprzętu, żebyśmy nie musieli zgadywać.