Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt stacji podwyższnia ciśnienia

master250 21 Lis 2014 19:16 486 0
 • #1 21 Lis 2014 19:16
  master250
  Poziom 22  

  Witam,

  Muszę wykonać projekt stacji podwyższania ciśnienia na sterowniku PLC. Mój problem polega na dobrze pomp i ich połączeniu, więc tak - wymyśliłem sobie zbiornik otwarty o wysokości 2m i polu 0,8m^2 którego na wylocie uzyskam 1,2 bar. Zakładam że jest to zbiornik idealny i takie ciśnienie dostanę przy dowolnej wydajności. No i właśnie mam mieć dwie pompy do sterownia z tym, że jedna będzie chodzić na stałe, a druga będzie regulowana przez falownik z plc. Pierwsze pytanie brzmi jak je podłączyć równolegle czy szeregowo? Na ten moment założyłem że będą pracować szeregowo, pierwsza na max, a druga na powiedzmy 50% wydajności i przy spadku ciśnienia na wylocie będą regulowane jej obroty poprzez regulator P.

  Moje pytania:

  1. Jakie podłączenie będzie prawidłowe dla takiej stacji szereg czy równolegle? ( w tym momencie głowie się na szeregiem)
  2. Jakie pompy polecacie do utrzymania ciśnienia 4bar przy wydajności 25-50 l/min?
  3. Rozumiem że muszę policzyć krzywą rurociągu dlatego założyłem ze króciec ssawny do pierwszej pompy wynosi 0,5'' a dalej już 1''. Czy takie rury będą wystarczające? (prędkość w ssawnym 2m/s w tłocznym 4m/s)

  0 0