Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł gazowy viessmann vitopend 100

21 Lis 2014 20:48 1548 5
  • Poziom 17  
    Witam dziś bylem u znajomego posiada kocioł grzewczy jak w tytule i chciał przebudować sterownik pokojowy.
    Nie wyłączając kotła z sieci powiedział mi ze jak odkręcił przewody idące do sterownika jeden z nich dotkną śrubokręta i wybiło zabezpieczenie na klatce nie mowie o zabezpieczeniu przed licznikowym wyleciało zabezpieczanie typu S 301 B20
    Ale przepalił się też bezpiecznik w kotle oglądałem instrukcje i jeśli się nie mylę sterowanie odbywa się na napięciu 230V jeśli się mylę to proszę o sprostowanie bo jeżeli napięcie do sterownika odbywa się na takim napięciu dla mnie trochę mało bezpieczne.
    Czy ten kocioł posiada jakie kol wiek połączenie dodatkowego sterownika na napięciu bezpiecznym bądź samym stykiem.

Strona 10 kostka nr96 strona schematu 35.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    kokesz napisał:
    bo jeżeli napięcie do sterownika odbywa się na takim napięciu dla mnie trochę mało bezpieczne.

Tak. 230V. Czy bezpieczne czy też nie to już zależy od sposobu podłączenia / poprowadzenia / zabezpieczenia przewodu.

kokesz napisał:
    Czy ten kocioł posiada jakie kol wiek połączenie dodatkowego sterownika na napięciu bezpiecznym bądź samym stykiem.

Nie posiada. Można sobie wymyśleć takie bezpieczne sterowanie ale we własnym zakresie.
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    kokesz napisał:
    oglądałem instrukcje i jeśli się nie mylę sterowanie odbywa się na napięciu 230V jeśli się mylę to proszę o sprostowanie bo jeżeli napięcie do sterownika odbywa się na takim napięciu dla mnie trochę mało bezpieczne.
    kokesz napisał:
    Nie wyłączając kotła z sieci powiedział mi ze jak odkręcił przewody idące do sterownika jeden z nich dotkną śrubokręta i wybiło zabezpieczenie na klatce

Pralkę, lodówkę, telewizor i inne też masz na napięciu bezpiecznym?
    Na głupotę ludzką skutecznego zabezpieczenia nie ma.

kokesz napisał:
    S20AB czy jak tam pisze na tego typu zabezpieczeniach chyba każdy wie o co chodzi

???
  • Poziom 17  
    Miałem na myśli napięcie sterowania pieca poprzez dodatkowy sterownik ja posiadam Kocioł Immergas eolo star 24 3 e dwu funkcyjny i napięcie jakie jest na zaciskach wyprowadzonych do sterownika pokojowego wynosi 30VDC jak dla mnie o niebo bezpieczniejsze niż w kotle jak w temacie.
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Pytanie co za różnica skoro sterownik jest przymocowany do ściany, przewody trudno dostępne i pochowane w listwach lub w tynku.
  • Poziom 17  
    No w porządku ale jak strzelam nadejdzie sytuacja ze będę musiał przebudować sterownik a jak się zapomnę i nie wyłączę kotła z pod napięcia nie będzie ciekawie i kto wie czy jak się zrobi zwarcie czy elektronika zamontowana w kotle wytrzyma.

No ale dobrze dowiedziałem się co miałem się dowiedzieć więdz temat uważam za zamknięty