Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Enkoder cyfrowy z Arduno/AVR

MarcinWieczorek 21 Lis 2014 23:02 3444 3
  • Witam.

Wstawiłem temat z jednym moim filmikiem i nawet sporo osób zobaczyło, jednak nikt nie rozejrzał się po całym kanale. Perfidnie podsunę Wam drugi poradnik pod nos. :)
    Minimalne i nieidealne podłączenie enkodera cyfrowego. Nad niezawodnym rozwiązaniem nadal pracuję przeczesując w tym celu internety, nie znalazłem jeszcze układu idealnego. Będzie niebawem.

Link

Pozdrawiam i czekam na krytykę.

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    MarcinWieczorek
    Poziom 7  
    MarcinWieczorek napisał 5 postów o ocenie 0, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Stromiec. Jest z nami od 2013 roku.
    zayka
    Poziom 11  
    Cześć.

Filmik ogląda się fajnie ale sugeruję być jednak bardziej dokładnym i szczegółowym, jeśli ma on mieć charakter edukacyjny.
    Pin C impulsatora to faktycznie Common (wspólny) ale punkt jego docelowego podłączenia zależy od autora projektu (GND lub VCC).
    Rezystory podciągające, zapewniają na pinach pewien potencjał w chwili gdy ich stan nie jest ustalony przez styki robocze.
    Skonstatuję może dość nieprzyjemnie ale wolałbym nie słyszeć od Ciebie ,że zaprezentujesz coś "na prawdę profesjonalnego" w sytuacji
    w której kilka wersów wcześniej mówisz ,że pozbywasz się zakłóceń za pomocą PullUp'ów. Niestety nasuwa się kolejne pytanie , czy
    wiesz jak działa (Twoja własna) procedura obsługująca impulsator. Dodam, że zakłócenia pochodzenia elektromagnetycznego to jeden
    z ostatnich problemów które można napotkać obsługując impulsator, jeśli w ogóle. Polecam sprawić sobie jakiś tani oscyloskop bądź
    przystawkę oscyloskopową do komputera. Jest to urządzenie niezastąpione w laboratorium każdego elektronika, z pewnością bardzo pomogłoby Tobie
    w temacie obsługi encoder'a a dokładniej przy badaniu tego co dzieje się na jego pinach podczas obracania osią.
    Zachęcam do dalszego zdobywania wiedzy i kontynuowania swojego dzieła w poprawionej jakości.

Pozdrawiam Marcinie.

ZaYka.
    MarcinWieczorek
    Poziom 7  
    Dziękuję bardzo za odpowiedź, przeczytam ją jeszcze siedem razy i wgłębię się w szczegóły żeby zrozumieć całość. Już teraz dochodzę do etapu gdy stwierdzam że mam jakiś stary filmik który przydałoby się wywalić i nagrać od nowa, bo w sumie to kilka minut roboty. Może to dość absurdalny sposób prowadzenia kanału, ale będę zastępował stare filmiki nowymi wraz z postępem mojej nauki w dziedzinie elektroniki. Jeśli chodzi o oscyloskop to bardzo bym jakikolwiek chciał mieć, jednak nie znalazłem jeszcze niczego odpowiednio taniego, a oscyloskopy DIY na karcie dźwiękowej zbytnio do mnie nie przemawiają. Staram się zdobywać doświadczenie odnośnie prowadzenia kanału na YT, nie da się od razu robić wszystko dobrze. Człowiekowi się rzeczy mylą na wizji :)

Serdecznie dziękuję że chciało Ci się obejrzeć, przeanalizować i skrytykować.
    dioda_007
    Poziom 11  
    Kolego wyślij na moje PW swój adres miałbym małe zapytanie