Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pioneer sa-620 (~65W/kanał) kolumny

R4falke 21 Nov 2014 23:10 1596 15
    R4falke
    Level 9  
    Witam, mam nadzieje, że to odpowiedni dział.
    Chciał bym zapytać o dobór kolumn głośnikowych do wzmacniacza wspomnianego w temacie i do pokoju około 20m2 oraz max do kwoty 1000PLN (preferowane 600-800). Słucham rapu przeplatanego regge, blues, dubstep. Więc konkretna stopa jest w zasadzie priorytetem. Ale bez przesady.
    1. Podłogówki czy podstawkowe (konieczne podstawki czy można na meblach?)
    2. Nowe czy używane?
    3. Konkretne typy?

Druga sprawa to źródło dźwięku. Używam komputera oraz gramofonu. Warto inwestować w konkretny przetwornik analogowo-cyfrowy? W konkretny system do decków? Czy jednak lepiej dołożyć do głośników?

PS. obecnie gra na Tonsil zgc-20-8-44 lub philipasch z mini wieży.

Podrawiam
    R4falke
    Level 9  
    DAC do poprawy jakości dźwięku z komputera... Przynajmniej z tego co ja się orientuje do tego służy z tym, że nie wiem na ile ta poprawa jest sensowna a na ile jest to raczej kosmetyczna sprawa.
    phoe
    Level 29  
    Ale jak chcesz ten DAC podłączyć? Optykiem z kompa wyjść, potem DAC żeby w chinch podłączyć wzmacniacza? Bez sensu, już lepiej kupić jakąś porządną kartę dźwiękową... a przy tym budżecie co masz, to skup się najlepiej na samych kolumnach + wzmacniaczu ewentualnie.

I DAC nie poprawia jakości dźwięku, tylko przetwarza dźwięk zapisany w formacie cyfrowym na analogowy.
    Jeżeli nie musisz korzystać z DAC, to go nie kupuj.
    DAC jest ci potrzebny gdy masz tylko i wyłącznie wyjście cyfrowe np w TV czy PS4, a chcesz podłączyć do wzmacniacza który go nie ma(większość wzmacniaczy stereo nie ma wbudowanego DAC), wtedy bez DAC tego nie podłączysz, bo nie masz fizycznej możliwości. W twoich przypadku masz wyjście analogowe - mini-jack.
    R4falke
    Level 9  
    Okeej, rozumiem działania DACa, z tym, ,że traktowałem go dotąd jako "poprawiacz" sygnału uzyskiwanego z komputera. Karte dźwiękową ewentualnie zewnętrzną mógłbym kupić o ile taka za 200-300PLN jest wyraźnie lepsza od wbudowanej w laptop "multimedialny", w co wątpie. Skupie się więc na kolumnach.

Orientujecie się może, czy i gdzie w Warszawie lub okolicach można odsłuchać i kupić jakiś przyzwoity sprzęt (kolumny)?
  • Helpful post
    phoe
    Level 29  
    Masz za mały budżet żeby kupić z nowych coś fajnego, z laptopem też nic nie kombinuj, kup tylko i wyłącznie 2 używane kolumny podłogowe + kabel mini-jack - chinch, wyjdziesz na tym najlepiej. Szukaj na olx czy allegro kolumn z twojej okolicy, pojedz i zobacz jak graja, ew. jak coś znajdziesz co cie interesuje to wrzuć link to podpowiemy.

http://olx.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-tonsil-maestro-ii-180-CID99-ID7NnTX.html#6d81e58948
    Spróbuj zbić cenę trochę i o tym możesz pomyśleć.
  • Helpful post
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Niestety ale do 1000zł to możesz co najwyżej kupić Tonsil Melody. Nic innego nie znajdziesz.
    Do tej muzyki, gdzie przede wszystkim liczy się uderzenie i średnica, poleciałbym coś o takim właśnie charakterze.
    phoe wrote:
    Słaba oferta, bo od dystrybutorów, można kupić w promocji nowe Maestro z gwarancją za 1250zł.
    Do tej muzyki poleciałbym Ci Bolero 200. Przed zakupem musisz pamiętać o jednej ważnej kwestii. Te zestawy mają dwa głośniki w obudowie pasmowo-przepustowej 6 rzędu, zatem niewidoczne dla użytkownika. Po 20 latach pracy, zawieszenie może mieć już już dość i wymagać naprawy. Zatem, jeżeli się na nie zdecydujesz, to poproś osobę sprzedającą o ich wymontowanie i zrobienie zdjęcia membranom. Naprawa w serwisie producenta kosztuje 200zł, zatem negocjuj cenę wtedy.
    R4falke
    Level 9  
    Będę więc szukał jakichś Bolero. Kiedyś gdzieś czytałem też o Diora 200 i 300 oraz Tonsil Fenix, macie z tym jakieś doświadczenie?

Ewentualnie Samba:
    http://olx.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-tonsil-samba-250-CID99-ID7UDRp.html#ea05c96367

Swoją drogą te Melody kuszą gwarancją, nowością i pewnością. Nie wiem jak duża jest różnica pomiędzy nimi a polecanymi przez was zestawami.

Tutaj są też inne nowe do 1000zł http://www.elton.pl/kolumny_glosnikowe.html
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    R4falke wrote:
    Kiedyś gdzieś czytałem też o Diora 200 i 300 oraz Tonsil Fenix, macie z tym jakieś doświadczenie?
    Fenix I i II to typowe zestawy KD. Trójki nie słyszałem, ale nie sądzę aby to zmienili. Polarisy to już wiekowe zestawy. Poza tym bardzo przereklamowane.
    R4falke wrote:
    kuszą gwarancją
    Gwarancja, w przypadku zestawów głośnikowych w zasadzie nie istnieje. Niestety ale 99,99% uszkodzeń zestawów jest z wyłącznej winy użytkownika. Gwarancja obejmuje rozklejenie się obudowy, krzywe sklejenie głośnika itp. Jak spalisz głośniki, to żaden serwis Ci nie uzna tego jako naprawę gwarancyjną.
    R4falke wrote:
    Nie wiem jak duża jest różnica pomiędzy nimi a polecanymi przez was zestawami.
    Basu na pewno będzie mnie niż z Bolero.
    R4falke wrote:
    ?
    R4falke
    Level 9  
    Pomyliłem linki xD
    Czyli szukać Bolero w dobrym stanie. Czy one są do dostania nie regenerowane? Czy raczej trzeba się pogodzić z wiekowością zawieszeń i koniecznością ich wymiany?
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Zawieszenie mają na pewno kilkanaście lat i jeżeli chcesz zestawy na lata, to wypadałoby je wymienić.
    R4falke
    Level 9  
    Pozwole sobie odświeżyć i spytać o 3 kolumny na które natrafiłem przeglądając ogłoszenia. Proszę o opinie na ich temat. Obniżyłem troche (i tak już pewnie niski) budżet.

HECO powystawowe ale cena mi odpowiada
    http://allegro.pl/heco-victa-500-wysylka-gratis-i4772370529.html

Wharfedale
    http://allegro.pl/wharfedale-diamond-8-4-komplet-i4827113278.html

Nowe Taga
    http://allegro.pl/taga-tav-506f-v-2-reguly-k-w-wy-3-kolory-2-0-i4843729542.html

JBL?
    http://allegro.pl/jbl-mk-1000-super-stan-swietne-brzmienie-i4837203136.html

PS. Nie chciałbym kolumn w których jedynym co słyszymy jest bas.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    R4falke wrote:

HECO powystawowe ale cena mi odpowiada
    Rozwarstwiona płyta. Musiałbyś to uszczelnić i zabezpieczyć.
    R4falke wrote:
    Nowe Taga
    Typowe kinówki. Nic interesującego.
    R4falke wrote:

Wharfedale
    Nie mam zielonego pojęcia. Nie miałem do czynienia.
    R4falke
    Level 9  
    Szczególnie ciekawią mnie te wharfedale. Znalazłem kilka wersji w odpowiadającej mi cenie. Wydaje mi się, że to dosyć renomowana firma jeśli chodzi o audio ale mogę się mylić. Widziałem 8.4 i chyba 9.6 oraz 8.5.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Marka nic nie znaczy. Każdy producent ma lepsze i gorsze modele.
    Najlepiej było, jakbyś mógł je odsłuchać przed zakupem.