Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw kina domowego + głośnik w łazience

22 Lis 2014 01:17 1251 8
  • Poziom 18  
    Witam,
    Jestem na etapie projektowania nagłośnienia do mieszkania.
    W tzw między czasie powstał koncept rozszerzenia możliwości o podłączenie jeszcze do tego głośnika w łazience.
    Idealnym rozwiązaniem byłoby gdyby nagłośnienie w salonie i w łazience mogło działać niezależnie i nie wymagało dodatkowych inwestycji w postaci wzmacniacza.
    Nie mam jeszcze finalnego wyboru odnośnie amplitunera, kolumny to prawdopodobnie będzie Jamo s606 hcs3.
    Proszę o pomoc czy ktoś już ma z tym tematem jakieś doświadczenia i mógłby coś podpowiedzieć.

Pozdrawiam,
    Tomek C.
  • Moderator Akustyka
    CIUKU napisał:
    kolumny to prawdopodobnie będzie Jamo s606 hcs3.
    Jesteś pewien że chcesz się w to pakować? Przez ten głośnik z boku, ustawienie ich to koszmar. Poza tym, no cóż... typowe "kinówki".
    CIUKU napisał:
    Proszę o pomoc czy ktoś już ma z tym tematem jakieś doświadczenia i mógłby coś podpowiedzieć.
    Wykonanie tego, nie będzie żadnym problemem, wystarczy zakup amplitunera KD z 2 strefą. Wtedy głośniki w łazience (sufitowe jak mniemam) podłączasz jako drugą strefę do amplitunera. Problem jest taki, że sterowanie odbywać się będzie, wyłącznie z poziomu amplitunera. Zatem w łazience nie będziesz miał kontroli np. nad głośnością.
    Jaki masz budżet na ten sprzęt? Jakie masz pomieszczenie w którym stać będzie zestaw KD?
  • Poziom 18  
    Witam,
    Czy jestem pewien to nie. Ale w przeciwieństwie do innych w tym przedziale cenowym prezentują też przyzwoity design. Poza tym mają też dużo dobrych komentarzy.

Ok, a można jakość rozwiązać kwestie sterowania głośnością? Czy zostają tylko aplikacji jak denon remote app, żeby jakoś to obejść?

Budżety wyjściowy to był 2,5k ale już wiem że w tej kwocie nic sensownego nie złoże. Dlatego w tej chwili to 3,4-4k. Pokój 18,36 m2 (510 długość x 360 szerokość)

Pozdrawiam,
    Tomek
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    CIUKU napisał:
    Poza tym mają też dużo dobrych komentarzy.
    Nie patrz na komentarze na portalach typu "Ceneo". Ludzie tam najczęściej opiniują pozytywnie, gdyż nie słuchali niczego innego. Ustawienie ich to będzie jakiś koszmar. Ten boczny głośnik powoduje ogromne problemy. Nie można postawić zestawu blisko ściany na przykład.
    CIUKU napisał:

Ok, a można jakość rozwiązać kwestie sterowania głośnością? Czy zostają tylko aplikacji jak denon remote app, żeby jakoś to obejść?
    Możesz założyć np. ścienny regulator głośności. Traci się na tym jakość według mnie, lecz w przypadku głośników sufitowych nie ma to żadnego znaczenia.
    CIUKU napisał:
    Dlatego w tej chwili to 3,4-4k. Pokój 18,36 m2 (510 długość x 360 szerokość)
    W takim razie możesz wybrać sobie coś lepszego. Za 2500zł kupisz zestaw KD Tonsil Maestro. Będzie to grać o co najmniej klasę lepiej od tych Jamo. Na amplituner zostanie Ci 1500zł za co kupisz całkiem niezły jak na tę cenę Denon AVR-X2000, który zagra nieźle nawet w stereo.
    Do łazienki możesz kupić na przykład sufitowe głośniki od Tonsilu za 70zł sztuka. Tutaj o jakości trudno mówić, więc w zasadzie nie ma znaczenia marka a dostępność do serwisu. Kupując to wszystko (bez amplitunera) w sklepie Tonsilu oszczędzasz na wysyłce i możesz wynegocjować jakiś rabacik.
  • Poziom 18  
    Dzięki za pomoc.
    Rozumiem, że nie powinno być problemu z montażem ściennym tonsili?
    Ewentualnie przychodzi Ci na myśl jakaś druga opcja konfiguracji?
    Jak działają te ścienne kontrolery głośności, bo jeśli trzeba prowadzić kabel to muszę to powiedzieć wykonawcy..i to szybko :)
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    CIUKU napisał:

Rozumiem, że nie powinno być problemu z montażem ściennym tonsili?
    Masz na myśli monitory? Będzie, bo mają BR z tyłu.
    CIUKU napisał:
    Ewentualnie przychodzi Ci na myśl jakaś druga opcja konfiguracji?
    Tylne zestawy lepiej jest umieścić na podstawkach, ze względu na swobodę zmiany ich ustawienia.
    CIUKU napisał:

Jak działają te ścienne kontrolery głośności, bo jeśli trzeba prowadzić kabel to muszę to powiedzieć wykonawcy..i to szybko :)
    To jest potencjometr wysokiej mocy. Montujesz jak włącznik światła.
  • Poziom 18  
    Cześć, dzieki za podpowiedzi.
    Na początek życzę wszystkim wszystkiego dobrego w Nowym Roku Coraz bardziej skłaniam się do tego zestawu KD + Denon x1100w
    Czy do tego zestawu będzie potrzebny jeszcze sub czy już pójdzie bez do filmów?

Pytanie jeszcze o głośniki sufitowe, czy takie jak przedstawione mogą być i jak już to który wybór będzie najlepszy?
    Tonsil ZGSU 13
    Tonsil ZGSU 16
    Głośnik sufitowy dwudrożny JBL 165mm

Z góry dzięki za odpowiedź.
    Pozdrawiam,
    Tomek

Moderowany przez telecaster1951:

Zmieniłem linki tymczasowe na nazwy modeli.
    3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

• Pomocny post
    Moderator Akustyka
    Wybacz, ale nie miałem siły odpowiadać. Mam spore problemy ze Szwajcarską administracją. Nie płacą mi prostu...
    Już pomagam.
    CIUKU napisał:
    KD + Denon x1100w
    Myślę że lepiej jest kupić X2000. Niedawno wycofany, więc znacznie tanieje, a od X1100 jest na pewno lepszy.
    CIUKU napisał:

Pytanie jeszcze o głośniki sufitowe, czy takie jak przedstawione mogą być i jak już to który wybór będzie najlepszy?
    Którykolwiek. Ważne żeby był porządnej marki. Im większa średnica tym lepiej.
  • Poziom 18  
    Wiem, że X2000 jets trochę lepszy ale zależy mi na parowaniu telefonu za pomocą bt lub wifi, a własnie modele x100w mają te opcje natywną. Poza tym główne różnice to mocniejszy wzmacniacz (95 wat vs 80 wat), upscalling do 4k i wiecej wyjść hdmi. Innych nie znalazłem.

Odnośnie głośników dzięki, już wszystko jasne.

Dzięki wielkie telecaster za pomoc.

Pozdrawiam,
    Tomek