Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fonia Casio TV1400

06 Maj 2005 18:42 3771 20
  • Pomocny dla użytkowników
    Jak najprościej zrobić fonię w tym telewizorku przenośnym z ekranem LCD. Zasilany jest z 4 baterii 1,5V. Nie otwierałem go jeszcze, ale myślę, że nie będzie w nim miejsca na płytkę fonii równoległej. Może istnieje prostszy sposób zrobienia tego w tym modelu. Schematu niestety nie posiadam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Jest to chassis KX336HA. Może Ci to coś pomoże w poszukiwaniu schematu.
    Co do problemu to dokładnie przejrzyj Menu. Być może jest przełączenie foni a może ma jakieś tryby serwisowe???
  • Poziom 40  
    Było !!! Dlaczego nie zaczniesz od wyszukiwarki? Wpisz "casio"
    Ten telewizorek nie ma żadnego menu. Nawet nie można zaprogramować stacji. Poszukam w innych postach czegoś na ten temat. Myślałem, że ktoś już "przerabiał" ten model.
  • Poziom 43  
    zybex napisał:
    Ten telewizorek nie ma żadnego menu. Nawet nie można zaprogramować stacji...

To skąd wiesz, że potrzebne jest przestrojenie. Najpierw dostrój obraz i wtedy zabierz się za obraz.
    Obraz przecież dostroiłem, stąd wiem że nie ma fonii. Słychać tylko szum "ukf", a obraz jest całkiem dobry. Pisząc, że nie można zaprogramować stacji miałem na myśli to, że po włączeniu telewizorka trzeba od nowa szukać stacji na VHF lub UHF (tylko taki jest przełącznik).
  • Poziom 15  
    Kiedyś robiłem malutkie CASIO .. ekran z 3 cale zasilany z dwóch paluszków ... Telewizorek mieścił się w dłoni o ile pamiętam. Czyli w środku miejsca na równoległą nie ma kompletnie, ale ponieważ klient zgodził się to wywaliłem filtry na 5.5 i wstawiłem na 6.5 + wymiana falii powierzchniowej na szerszą. Traci się przez to fonię w standardzie 5.5 ale mamy naszą - na nadajniki naziemne wystarczy.

pozdrawiam
    filug
    Dzięki za podpowiedź, jeżeli można dostać miniaturową płytkę fonii równoległej na 6V to może gdzieś znalazłoby się miejsce, nawet w miejscu baterii lub przymocowane małe pudełeczko gdzieś z boku.
  • Poziom 43  
    Z zasilanymi 5V(z 6V wystarczy dołożyć w szereg diodę prostowniczą) nie ma problemu tylko, że wymiar normalny. A może pójdzie generatorek 1MHz - jest on kilkakrotnie mniejszy o fonii równoległej tylko nie spotkałem zasilanych innym niż 12V.
  • Poziom 17  
    Osobiscie przestroiłem kilka takich Casio i prawie zawsze udało mi się dokleic filtry SFE6,5 i CDA6,5.Wymiana fali na inną nie zawsze była konieczna ,czasem wystarczylo trochę pokombinowac drucikiem przy fali i maleństwo grało jak trzeba.
  • Poziom 18  
    Wszystkie miniaturowe TV przestrajałem na zasadzie dostawiańa filtrów cda i fcm 6.5MHz.
  • Poziom 40  
    Niestety nie wynajdziesz nowego sposobu na przestrojenie. Miejsca jest mało więc do wymiany kwarce i filtr z falą.
    Po otwarciu na druku są kolejno:
    1. S.DISC - CDA5,5MC
    2. SIF.T - T5,5B
    3. SIF.F - 5,5S6
    4. SAW - 38,9Z
    1,2,3 - trzynóżkowe
    4 - pięcionóżkowy
    Te oznaczenia podane jako pierwsze są na druku.
  • Poziom 18  
    Dolutuj albo wymjeń na SFE6.5MHz filtry 1 i 3.
    Dzięki, jak zadziała to dam znać.
    Wymieniłem S.DISC CDA5,5MC na SFE6,5MB i SIF.F 5,5S6 na T6,5B i nadal nie ma fonii tylko słychać szum jak przedtem.
  • Poziom 43  
    zybex napisał:
    Wymieniłem S.DISC CDA5,5MC na SFE6,5MB i SIF.F 5,5S6 na T6,5B i nadal nie ma fonii tylko słychać szum jak przedtem.

Tylko CDA... nie na SFE...
    Bo zdaje mi sie, że CDA... to eliminator a SFE... filtr przepuszczający. CDA... to polski ECM... a SFE... to polski FCM... Chyba tak?

zdzich42 napisał:
    ...do wymiany kwarce i filtr z falą.

A o filtrze z falą powierzchniową zapomniałeś. Jeżeli ona nie przepuści to nic nie da zamiana filtrów 5,5MHz na 6,5MHz.
  • Spec od TV
    Kilka wyjaśnień:
    CDA - filtr dyskryminatora,
    SFE - filtr wejściowy (czasem na wejściu i w dyskryminatorze są stosowane SFE, ale nie należy zamieniać SFE na CDA i odwrotnie),
    ECM=T, czyli ECM5,5=T5,5 (ang. trap to po polsku pułapka).

Pozdrawiam.
    Dzięki za kolejne podpowiedzi, ale innych filtrów narazie nie mam. Sprawa nie jest pilna, gdyż ten telewizorek jest "prezentem" dla mnie.
  • Spec od car audio
    Tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic186372.html kolega Aleksander Borodin opisał sposób przestrojenia takiego telewizora. Działa, sam sprawdzałem, aczkolwiek u mnie nie była to rewelacja. Zobacz, może coś Ci to pomoże.
    Pozdrawiam Tomek.
    Sprawa narzaie odłożona, postaram się skombinować generator 1MHz i może uda się go gdzieś w środku zmieścić.