Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie DVD do telewizora przez dekoder Ferguson

Bubu38 22 Lis 2014 17:30 2442 10
  • #1 22 Lis 2014 17:30
    Bubu38
    Poziom 16  

W związku z tym , że podczas remontu z półki na której jest kino domowe i dekoder satelitarny wykonawca puścił w ścianie tylko jeden kabel HDMI do telewizora mam takie pytanie.
    Czy jest możliwe podłączenie DVD Yamacha do telewizora za pośrednictwem dekodera Ferguson 8800 przy pomocy kabla Euro. Z DVD idzie z wyjścia kabel Euro na wejście w dekoderze , a z dekodera idzie kabel HDMI prosto do telewizora. Tak to podłączyłem ale włączając DVD nie przeskakuje mi obraz z programów satelitarnych na film z płyty DVD. W ogóle nie mam obrazu na TV z urządzenia DVD. Może ktoś coś podpowie, może coś trzeba w ustawieniach zmienić.

Dodano po 2 [godziny] 9 [minuty]:

Mam to podłączone tak jak na poniższym rysunku tylko z tunera do telewizora zamiast kabla euro idzie kabel HDMI.

Tak zamieszczamy załączniki/ proszę o tym pamiętać!
    [_P_]

0 10
  • #2 22 Lis 2014 17:53
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Bubu38 napisał:
    Z DVD idzie z wyjścia kabel Euro na wejście w dekoderze , a z dekodera idzie kabel HDMI prosto do telewizora

To tak nie działa, nie ma wewnętrznej komunikacji między tymi standardami.
    Podłącz DVD przez VCR w dekoderze jednym kablem euro, drugim podłącz port TV w dekoderze do tv i oglądaj przez euro - wtedy będzie to działać.
    Bubu38 napisał:
    Tak to podłączyłem ale włączając DVD nie przeskakuje mi obraz z programów satelitarnych na film z płyty DVD. W ogóle nie mam obrazu na TV z urządzenia DVD.

Efekt jest dokładnie taki, jaki powinien być - czyli zero obrazu.

0
  • #3 22 Lis 2014 18:00
    Bubu38
    Poziom 16  

Szkoda, że się nie da. Czyli zostaje mi puścić z odtwarzacza DVD cienki kabel S-Video prosto do telewizora, bo dźwięk i tak idzie osobno kablem optycznym do wzmacniacza kina domowego.

0
  • #4 22 Lis 2014 18:11
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Bubu38 napisał:
    Czyli zostaje mi puścić z odtwarzacza DVD cienki kabel S-Video prosto do telewizora, bo dźwięk i tak idzie osobno kablem optycznym do wzmacniacza kina domowego.

Radziłbym się upewnić, czy przełączając się na S-Video, nie odcinamy się całkowicie od wyjść cyfrowych, w tym audio.
    U różnych producentów różnie z tym bywało, i najśmieszniejsze, to im starsze DVD, tym większe prawdopodobieństwo, że nie będzie problemów, a im nowsze, tym większe, ze nie będzie to działać.
    Wedle prostej metodologii producentów wszelakiego sprzętu - jak coś nie działa, to zawsze możesz przecież kupić nowy sprzęt.

0
  • #5 22 Lis 2014 18:15
    Bubu38
    Poziom 16  

A jeszcze zapytam, jakbym np. podmienił dekoder na firmowy Cyfry+ np. PACE to mogło by to iść w konfiguracji z tym DVD Yamacha? To DVD jest dość stare, kupione jako zestaw kina domowego około 8-9 lat temu.

0
  • #6 22 Lis 2014 18:22
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Bubu38 napisał:
    jakbym np. podmienił dekoder na firmowy Cyfry+ np. PACE to mogło by to iść w konfiguracji z tym DVD Yamacha?

W jakim kontekście?.
    W połączeniu video nie ma żadnej różnicy, bo zasada działania różnych formatów przesyłu video jest taka sama.
    Bubu38 napisał:
    To DVD jest dość stare, kupione jako zestaw kina domowego około 8-9 lat temu.

Nie powinno być problemu.

0
  • #7 22 Lis 2014 18:43
    Bubu38
    Poziom 16  

Tzn. rozumiem, że problemem jest to, że z dekodera do telewizora idzie kabel HDMI? Jak by szedł kabel euro to po włączeniu DVD uruchomił by się obraz na TV?

0
  • Pomocny post
    #8 22 Lis 2014 19:24
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Dokładnie tak.

0
  • #9 28 Lis 2014 19:21
    Bubu38
    Poziom 16  

Poczytałem i wymyśliłem, że najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie kabla Component Video bezpośrednio z DVD do TV. Podobno obraz jest ładniejszy przez 3 przewody Component Video niż przez zwykłe połączenie kablem Euro lub zwykłym czinczem.

0
  • #10 28 Lis 2014 19:36
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Bubu38 napisał:
    wymyśliłem, że najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie kabla Component Video bezpośrednio z DVD do TV

Tylko pamiętaj jeszcze o zwykłym kablu 2 chinch- 2 chinch, do przesłanie dźwięku.
    Componentem idzie tylko obraz ;) .

0
  • #11 28 Lis 2014 21:00
    Bubu38
    Poziom 16  

KOCUREK1970 napisał:
    Bubu38 napisał:
    wymyśliłem, że najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie kabla Component Video bezpośrednio z DVD do TV

Tylko pamiętaj jeszcze o zwykłym kablu 2 chinch- 2 chinch, do przesłanie dźwięku.
    Componentem idzie tylko obraz ;) .

Wiem , już się troszkę nauczyłem ale do TV nie będę puszczał dźwięku, bo idzie on z DVD kablem optycznym prosto do wzmacniacza kina domowego.

0