Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Euroster RX - Migająca zielona Dioda

Marcintikko 22 Lis 2014 16:06 2667 3
  • #1 22 Lis 2014 16:06
    Marcintikko
    Poziom 2  

Witam Serdecznie

Posiadam w domu system sterowania ogrzewaniem podłogowym firmy Euroster 2006 TXRX. Niby wszystko działa bez zarzutów ale zauważyłem że na odbiorniku RX podłączonego pod regulatora ciągle miga zielona dioda " sygnalizacja połączenia ". Czy to normalne ??
    Piec w domu to Vailant,
    ogrzewanie podłogowe sterowane osobno w każdym pokoju,
    czujnik pogodowy.

0 3
  • Pomocny post
    #2 24 Lis 2014 08:13
    Euroster Serwis
    Poziom 14  

Prawidłowa praca sygnalizowana jest mignięciem zielonej diody raz na minutę.
    Szybko pulsująca zielona dioda oznacza brak komunikacji z regulatorem 2006TX.
    Jeżeli odległość jest nie większa niż 20m to nie powinno być żadnych problemów z zasięgiem. Należy wymienić baterie na nowe alkaliczne, jeżeli to nie pomoże to pozostaje wysłać nadajnik i odbiornik wraz z opisem problemu do serwisu. Adres: PHPU "AS", Chumiętki 4, 63-840 Krobia.
    Jeżeli urządzenie jest na gwarancji to należy dołączyć prawidłowo wypełnioną kartę gwarancyjną lub kopię dokumentu zakupu.
    Chyba że regulator współpracuje z listwą T6RX to wtedy przed wysyłką trzeba by jeszcze spróbować ponownie skomunikować je ze sobą zgodnie z instrukcją obsługi listwy.

1
  • #3 30 Lis 2014 16:06
    Marcintikko
    Poziom 2  

Witam

Dziękuję za odpowiedź , niestety ale przeszedłem wszystkie opisane metody :
    - wymiana baterii
    - odbiornik położyłem obok odbiornika
    - itd....

Niestety nic nie pomogło więc się zabrałem za rozbieranie i co się ukazało pod ekranikiem cosik jakby się wylało na płytkę i okazało się że prawdopodobnie to było przyczyną uszkodzenia sterownika 2006 TX. Kpiłem nowy zestaw i wszysko hula jak tralala.

Więc jeśli ktoś potrzebuje odbiornik lub ten uszkodzony nadajnik chętnie odstąpię.

Tak czy owak temat możemy zamknąć

0
  • #4 03 Paź 2018 20:25
    Virnick85
    Poziom 2  

U mnie podobne objawy dawał wyschnięty kondensator. Wymień kondensator w odbiorniku: 470 mikro/ 25 V i zobacz co się stanie. Pozdrawiam :)

0
  Szukaj w 5mln produktów