Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra C 2.0 Dti 2002r problemy z odpaleniem

22 Lis 2014 17:28 1656 3
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam problem z moją Viki C.
    Rocznik 2002 silnik 2.0 Diesel
    Ostatnio kilka dni temu zaczęła ciężko odpalać. Od wczoraj jest jeszcze gorzej ciężko pali na zimnym a na rozgrzanym jest praktycznie nie do odpalenia (jedynie z użyciem plaku). Przy tym jeszcze bardzo dymi i w kabinie czuć palony olej lub paliwo. komputer u elektryka samochodowego nie wykazał żadnych błędów.
    Diagnoza znajomego domowego mechanika pompa paliwa. Czy to na pewno jest pompa czy może jakaś jeszcze inna usterka pasuje do objawów ?
    Proszę o pomoc i pozdrawiam.
  • Poziom 42  
    Takim tematem nie na forum, tylko do dobrego mechanika, z twojego opisu nic nie wynika...
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    boxer1980 napisał:
    komputer u elektryka samochodowego nie wykazał żadnych błędów.

Powiedz mu że te komputery mają jeszcze taką cudowną właściwość jak odczyt parametrów rzeczywistych pracy silnika.

boxer1980 napisał:
    Diagnoza znajomego domowego mechanika pompa paliwa. Czy to na pewno jest pompa czy może jakaś jeszcze inna usterka pasuje do objawów ?

Brak zaopatrzenia w paliwo ( syf w baku, brudny lub nie szczelny układ paliwowy, brudny filtr).

Uszkodzony czujnik obrotów pompy lub wału korbowego.

Zrób jak kolega Andrzej wyżej napisał, sam nic nie zdziałasz, taniej wyjdzie dobry mechanik.
  • Poziom 2  
    ok w przyszłym tygodniu jadę do porządnego mechanika i trzymam kciuki że to nie pompa :)
    Wyżej zapomniałem napisać że głośno chodzi jakby nawet coś stukało i na wolnych obrotach czasem trzęsie , a podczas jazdy ma takie momenty że zaczyna dużo głośniej chodzić a po zmniejszeniu delikatnie obrotów znowu cichnie.