Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mazda 6 - mazda 6 2l diesel 143KM - Brak połączenia ECU z ForScan ELM327

22 Lis 2014 17:56 4704 6
  • Poziom 2  
    Witam
    mam taki problem nie mogę połączyć się z ECU mazdy 6 2l diesel 143KM rok 2005
    programem forscan za pomocom ELM327 Bluetooth program łączy się zELM ale nie może połączyć się z ECU samochodu próbowałem różnych zmian w ustawieniach baz skutku co może być nie tak ,dodam że ELM 327 z programem Torque działa bez za rzutu także ELM na pewno jest sprawny proszę o pomoc .
  • Moderator Samochody
    Poprawna praca ryżowych produktów za 30 zł z alledrogo to jak cud nad Wisłą, a z japończykami to jak trafić szóstkę w totka.
  • Poziom 10  
    A więc tak ELM 327 ver 1.5 bluetooth (Biała wtyczka) łączy się z mazda 6 2.0 CITD bez problemów można skasować błędy odczytać parametry silnika Ja akurat pobrałem wersje płatną torque która np błędu egr-u nie widzi mimo że kontrolki się palą :(
    Więc pobrałem kilka aplikacji na telefon z darmowego sklepu Google i znalazłem ScanMaster Lite która widzi egr i kasuje bez problemu,błąd P0406
    Może nie jest tak rozbudowana jak torque ale w zupełności działa w 100 %[/quote]

Moja wersja nie chciała się połączyć z samochodami :

Peugeot 206 1.6 2001r
    Peugeot 307 1,4 HDI 2002r
    BMW 520 E39 2000r
  • Moderator Samochody
    Te wszystkie auta które wymieniłeś nie mają diagnostyki obd.
  • Poziom 10  
    Ale gnizda obd2 są więc powinno się połonczyć
    Fakt bmw ma okrągłe pod maską ale to raczej diagnozy silnika a pod kierownicą ma gniazdo obd2
  • Moderator Samochody
    Nie powinno się połączyć bo mają inny protokół komunikacji, który nie jest zgodny z normą OBD. Obsługują jest tylko przyrządy producenta.

Dodano po 2 [minuty]:

A w bmw jest akurat odwrotnie z gniazdami, to z pod maski diagnozuje kabinę, a kabina silnik ABS, resztę co jest poza kabiną.
  • Poziom 43  
    karoolloo napisał:
    Ale gnizda obd2 są więc powinno się połonczyć

Obecność tego gniazda nie jest wyznacznikiem obecności standardu EOBD, poczytaj troche o EOBD to nie będziesz pisał bzdur.