Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CB Radio UNIDEN PRO 520 XL + antena SIRIO AS100

22 Lis 2014 18:09 1356 4
  • Poziom 6  
    Witam,
    otóż mam pewien problem związany z wyżej podanym sprzętem. Przełożyłem Cb radio wraz z anteną do nowo nabytego samochodu, podczas nadawania do mikrofonu słyszę siebie w głośnikach samochodowych, gdy uruchomione jest radio samochodowe (Sony CDX-4250RV). Sprawdzałem na innym Cb radiu marki Midland i wszystko działało bez zastrzeżeń. Wszystkie kable zarówno od anteny, jak i mikrofonu są prawidłowo podłączone. Dodam że w poprzednim aucie nie miałem takich problemów. Prosiłbym o radę.
  • flexghzflexghz
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Temat stary jak świat.

Do odkłócenia odbiornik samochodowy SONY.

Pozdrawiam.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 8  
    Przedmówca nie doczytał, że Midland nie zakłócał tego soniacza. Tymczasem potwierdzam brak zakłóceń z mojej strony w tym konkretnym CDX-4250RV. W sensie gdy sprawne, tzn. kiedy głowica jeszcze nie uszkodzona, bo jest fabrycznie wadliwa. Wtedy gubi stacje potrafiące "wracać" na miejsce za przełączaniem częstotliwości FM. Albo cyrk zaczyna się kiedy już głowica zagrzana. Z pewnością częścią składową problemu jest brak należytej filtracji harmonicznych z Unidena.
  • Poziom 17  
    zabierzbabcidowód napisał:
    Z pewnością częścią składową problemu jest brak należytej filtracji harmonicznych z Unidena.

Witam
    Poszedłbym tym tropem, tym bardziej że inne radio nie zakłóca. Znam "fachowców" ktorzy rozkręcają pi filtr na max. mocy bo z 4W uda im się wycisnąć 6W mocy, tylko nie wiedzą co to jest pi filtr i do czego służy i co tak naprawdę składa się na te ich 6W mocy, ale są bardzo dumni że mają tak potężną moc na wyjściu.
  • Poziom 8  
    Raczej miałem na myśli konstrukcję. Podstawowa częstotliwość VCO nie jest tu podwajana przez co te same harmoniczne od 27MHz sięgają dwa razy wyżej jak ma to miejsce w radiach z podwajaniem. Później mamy tu wzmacniacze typowo szerokopasmowe. Brak podwajacza częstotliwości dokłada tylko problemu, ponieważ tenże również jest selektywnym filtrem. O dziwo antena też filtruje. To wszystko złożone w całość i oto efekt. Na domiar złego próg zadziałania ALC Unidena smd dokłada przesteru, a deklaracja zgodności nie spełnia wymogów w zakresie mocy w kanale sąsiednim, jak również emisji niepożądanych oraz włączania i wyłączania.