Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Partner 2,0 HDI nie można odpalić po wymianie silnika

22 Lis 2014 18:36 1599 4
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z uruchomieniem silnika po wymianie w Peugeocie 2,0 HDI. Peugeot jest z 2005 roku, miał zatarty jeden cylinder więc podjąłem decyzję o wymianie silnika na drugi. Wstawiony został praktycznie goły słupek od innego auta a cały osprzęt założony został ze starego silnika. Po zamontowaniu nie można uruchomić silnika. Po podłączeniu do kpmpa wyskakuje błąd czujnika wałka rozrządu. Wymienione zostały już dwa i skutek jest nadal ten sam. Sprawdzany też był czujnik hala na kole zamachowym i też jest ok. Dodam że drugi silnik pochodzi z citroena xsara. Czy ktoś jest w stanie pomóc mi w tym temacie.
  • Poziom 10  
    Z twojego postu nic nie wynika. Jaki system Bosch czy Siemens Moc silnika .Jaki skaner. Peugot to same problemy .Szczególnie po niewłaściwym rozłączeniu akumulatora.Zbyt mało tu napisałeś.
  • Poziom 15  
    Czy przy zmianie silnika założyłeś stary zamach czy jest z silnika jaki kupiłeś, bo tu może występować różnica. Komputer będzie sygnalizował błąd czujnika wałka bo czujnik wału jest dla niego priorytetowy i jeśli widzi go fizycznie i jego odczyt (który może być niepoprawny przez inne wycięcia na kole) zgłosi błąd wałka, lub w niektórych sterownikach błąd synchronizacji. Dostałem kiedyś mondeo do roboty w ktorym wymieniono sprzegło z dwumasem od nie tej wersji, a wlasciciel auta nie poinformował mnie o okolicznosciach wystąpienia usterki (odpalał i od razu gasł, a klient twierdził że było dobrze aż tu nagle ...). Tydzień czasu z fordziną walczyłem zanim doszedłem do ładu (klient o mało nie został przeze mnie uduszony własnoręcznie)
  • Poziom 2  
    Peugeot jest na Siemensie i o mocy 90 KM. Faktycznie też myślałem o kole zamachowym i kole zębatym na wałku rozrządu, ponieważ to zostawiłem od silnika który zakupiłem. A silnik był z Citroena Xsara a nie od peugeota partnera.
  • Poziom 34  
    Koło może mieć inną liczbę zębów, lub inaczej ukształtowanie i to wystarczy żeby nie odpalił.

Jędrek5505 napisał:
    Peugot to same problemy .Szczególnie po niewłaściwym rozłączeniu akumulatora.

Peugeot jak coś. Jeszcze to nigdy w Peugeotach czy Citroenach nie miałem problemów po odłączeniu akumulatora!