Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool AWM 6071 - Zepsuta pompka ? Strasznie głośno chodzi

kwiatekbydg 22 Lis 2014 19:06 1419 9
  • #1 22 Lis 2014 19:06
    kwiatekbydg
    Poziom 10  

Witam,

Mam problem z pracą pompki w pralce whirpool awm 6071. Tak jak słychać na wrzuconym przeze mnie filmie pracę pralki zatrzymałem a pompkę nadal słychać jak tyrkocze. Tyrkocze ona również kiedy pralka pracuje natomiast co dziwne normalnie wypompowuje wodę. Kiedy pralka chodzi pompka tyrkocze jeszcze bardziej i tylko wtedy kiedy nie wypompowuje wody.

Oczywiście wszystko jest drożne filtry posprawdzane itp.

Link

0 9
  • #2 22 Lis 2014 20:38
    MDD
    Poziom 26  

Odłącz przewód od pompy. Przyczyna może być na module sterowania.

0
  • #3 23 Lis 2014 13:00
    kwiatekbydg
    Poziom 10  

Przesyłam zdjęcia płytki programatora w większej rozdzielczości. Tam gdzie jest lut to moja wcześniejsza ingerencja w płytce programatora ponieważ pralka nie wirowała - puścił jeden lut od przekaźnika i właśnie wydaje mi się że od tego czasu kiedy przylutowałem tą jedną nożkę przekaźnika pompka zaczęła wariować. Oczywiście lut jest w tylko i wyłącznie w miejscu do tego przeznaczonym ( nie łączy innych ścieżek po za właściwą :) )

Whirpool AWM 6071 - Zepsuta pompka ? Strasznie głośno chodzi Whirpool AWM 6071 - Zepsuta pompka ? Strasznie głośno chodzi Whirpool AWM 6071 - Zepsuta pompka ? Strasznie głośno chodzi Whirpool AWM 6071 - Zepsuta pompka ? Strasznie głośno chodzi Whirpool AWM 6071 - Zepsuta pompka ? Strasznie głośno chodzi Whirpool AWM 6071 - Zepsuta pompka ? Strasznie głośno chodzi

0
  • #4 23 Lis 2014 19:01
    MDD
    Poziom 26  

Popraw ten lut porządnie.Masz też drugie miejsce do poprawy około 1 cm. od tego co lutowałeś.

0
  • #6 24 Lis 2014 16:26
    MDD
    Poziom 26  

Skoro pisze że tyrkoce przy normalnym praniu to dostaje ''lewego'' napięcia. Moduł sterowania.Triak itp.

0
  • #7 24 Lis 2014 19:36
    kwiatekbydg
    Poziom 10  

Po przylutowaniu raz jeszcze tych dwóch miejsc efekt jest niestety ten sam.

PS. Tak to ta sama pralka. Pompka działa poprawnie - problem tak jak pisałem wcześniej zaczął się jak pralka przestała wirować - po przylutowaniu jednej nożki wiruje normalnie, ale pompka wariuje ( tylko wtedy kiedy nie wypompowuje wody ).

Mozliwe jest ze ten przekaznik jest do wymiany? Bo z tego co widze to tylko od niego dwie nozki były do przylutowania ( są nadpalone i być może nie przewodzą jak powinny )

0
  • #8 08 Gru 2014 21:09
    kwiatekbydg
    Poziom 10  

Witam ponownie,

Zdecydowałem się na wymianę przekaźników niestety i to nie pomogło. Co robić dalej ? :(

0
  • #9 09 Gru 2014 09:22
    TONI_2003
    Moderator

kwiatekbydg napisał:
    Zdecydowałem się na wymianę przekaźników niestety i to nie pomogło. Co robić dalej ?

Poniższe słowa to tylko efekt wglądu na kolegi lutowanie...

Zeskrobać lakier na ścieżce! Po cynować ścieżki i lutować. Ważny newralgiczny punkt przewężenie ścieżki (zasilanie cewki przekaźnika)!

Sprawdzić ciągłość obwodu (miejsc polutowanych) miernikiem (A-B), a pralka musi chodzić (chyba, że brak szczęścia) :!: :D
    Whirpool AWM 6071 - Zepsuta pompka ? Strasznie głośno chodzi

0
  • #10 10 Gru 2014 13:05
    kwiatekbydg
    Poziom 10  

Dziękuje za odpowiedź.

Sprawdzone wszystkie ciągłości obwodów ( w miejscach ingerowanych przez mnie ) wszędzie są połączenia ( tam gdzie być powinny ). W takim razie pozostaje mi tylko brak szczęścia? :-)

0