Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Deskjet 610C - Nie drukuje

Seba_85 22 Lis 2014 19:14 789 7
  • #1 22 Lis 2014 19:14
    Seba_85
    Poziom 8  

Witam.
    Przejrzałem kilka tematów przed założeniem swojego i nie zauważyłem takiego problemu z jakim ja się spotkałem...
    Mianowicie posiadam drukarke jak w opisie 610C. Kiedyś działała na XP wszystko było ślicznie pięknie dopóki nie skończył się tusz... jakoś sobie radziłem bez niej (drukowałem gdzie się dało, mało potrzebowałem druku).
    Dziś "dorobiłem się tuszu do swojej babci i pomyślałem że ją obudzę ze snu zimowego kilkunastoletniego...
    Podłączyłem włączyłem żyje... Dziś oczywiście nie mam już XP tylko 7-ke i? Sterowniki nie pasuja bo są do XP. Chciałem ze strony HP ściągnąć, nie ma, można tylko przez windows update ściągnąć. Tak też zrobiłem zainstalowały się bez żadnych błędów wszystko jest ok. Próbuję druku pare literek (jakieś dwie linijki) w wordzie i tak jak tu czytałem u kolegi, pobiera kartkę przejeżdża na drugą stronę tak jak by miała zacząć już drukować i zaczyna migać kontrolka od papieru/tuszu... Tusz co prawda sam napełniłem pusty kadridż (powinienem jakoś zresetować układ na kadridżu - oszukać drukarkę że nowy włożyłem?) Nigdy tego nie robiłem skończył się to się skończył drukowała na sucho pamiętam, kupowałem zamiennik i szło dalej...
    Rozebrałem, przedmuchałem powietrzem z płuc ;) bo sprężonego nie mam i ciągle jest to samo. Czy to może sterowniki nie współpracują z Win7? Czy co ją boli.
    Proszę o wsparcie i z góry dziękuję
    Pozdrawiam.

0 7
  • #2 22 Lis 2014 20:26
    henryk251
    Poziom 12  

Próbowałeś wykonać test drukarki bez komputera?

0
  • #3 23 Lis 2014 20:05
    Seba_85
    Poziom 8  

Tak próbowałem.
    Włączyłem drukarkę, zainicjalizowała się pokazała ziloną lampke (power) że gotowa do druku. Nie pamiętałem jak się robi autotest, poczytałem na stronie HP i zrobiłem zgodnie z instrukcja:
    (drukarka nie podlaczona do kompa, ma tylko zasilanie)
    1 włączyłem
    2 przytrzymałem przycisk kartki ze strzałką w dół (resume chyba)
    Jest napisane by trzymać do momentu aż nie zacznie drukować.

Gdy trzymam przycisk świeci pomarańczowa lampka cały czas, zielona również i tak cały czas... gdy puszczam po 3-5 min nic się nie dzieje poza tym, że zaczyna mrugać pomarańczowa lampka brak tuszu/papieru...
    Drukarki nie mogę wyłączyć gdy wcisnę power gaśnie wszystko gdy trzymam przycisk, gdy puszczę nadal świeci zielone i mruga pomarańczowe. Po kilku kliknięciach przycisku power udaje się ją wyłączyć...

Uszkodzony któryś kartridż? czy coś innego?

0
  • Pomocny post
    #4 23 Lis 2014 22:27
    azarach
    Poziom 22  

masz uszkodzony elektronicznie któryś tusz.
    Ta drukarka musi mieć dwa sprawne kałamarze żeby wystartowała.
    Jedyną metodą jest wstawienie innych tuszy i sprawdzenie.

0
  • #5 24 Lis 2014 19:36
    Seba_85
    Poziom 8  

Dziwne bo kończyła druk jako sprawna później długo stała (nadal sprawna).
    Czy możliwe, że po tak długim czasie, (napewno bo widziałem) przyschły kartridże do kapcia i przy pierwszym starcie, zanim nastąpiło oderwanie głowic od kapcia mogła wystąpić niezgodność na pinach kartridża i to któryś z nich mogło uszkodzić?
    Taką myśl mam w głowie...
    Czy jesteś pewny że to kartridż?
    Kolor kupie, czarny zatankowałem tuszem (niedużo), jeżeli jesteś pewny, to kupie kolor i albo podziękuje za pomoc, albo będziemy dalej myśleć :)

0
  • #6 24 Lis 2014 21:07
    kolibercio
    Poziom 17  

Wymień całe tonery z tuszami.

0
  • Pomocny post
    #7 24 Lis 2014 21:19
    azarach
    Poziom 22  

kolibercio napisał:
    Wymień całe tonery z tuszami.

toner jest w drukarce laserowej ;)

dziwie się że masz ochotę reanimować tą drukarkę
    na 100% masz uszkodzony któryś tusz albo nawet oba kałamarze.
    Te drukarki są kapryśne jeśli chodzi o przepalanie tuszów ;)
    zobacz sobie czy warto kupować te tusze , kupisz kolor a okaże się jeszcze że czarny do wymiany. Za kwotę tuszów kupisz na portalu aukcyjnym drukarkę na popularne tusze, i problem z głowy ;)
    Z drugiej strony tusze kupisz tanio ale na 100% przeterminowane bo nie wiem czy ktoś je jeszcze robi.
    Powodzenia

0
  • #8 25 Lis 2014 18:08
    Seba_85
    Poziom 8  

Kolor zamiennik kosztuje 60 zl... faktycznie nie oplaca sie reanimacja... No nic zastreczuje i wyniose do piwnicy na czarna godzine, a kupie druga za nie cale 200 zl. No nic dzieki za pomoc pozdrawiam i zamykam temat :)

0