Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai ix35 - Kodowanie, synchronizacja kluczyka

22 Lis 2014 20:05 14604 13
  • Poziom 9  
    Złamał mi się kluczyk, kupiłem nową obudowę, przełożyłem do niej elektronikę i niby wszystko działa, ale ...
    Zamykanie i otwieranie auta z tego kluczyka działa tylko jak trzymam tego pilota przy bocznej przedniej szybie. Oryginalnym mogę zamykać i otwierać z domu, a tym do którego przełożyłem elektronikę, muszę praktycznie szyby dotykać.
    To nie jest wina baterii - sprawdzone.
    Podobno wystarczy go zsynchronizować lub zakodować.
    Czy mógłby ktoś doradzić jak? Albo ma ktoś może inne rozwiązanie?
  • Poziom 27  
    Pękające mocowanie grota kluczyka to częsty przypadek.Jak masz gwarancję to możesz go wymienić w aso.Nie znam procedury synchronizacji bez testera,w aso to szybka operacja.
  • Poziom 9  
    kluczyk złamał mi się dwa miesiące po skończeniu gwarancji, a dzwoniłem do aso, to powiedzieli ze nowy prawdopodobnie będzie kosztował 800 zl, wiec sam kupiłem obudowę i wymieniłem, ale niestety stracił zasięg .
  • Poziom 9  
    Zna ktoś jakiś domowy sposób, żeby przywrócić zasięg kluczykowi? Albo czy orientuje się ktoś ile kosztuje synchronizacja\kodowanie kluczyka w hyundaiu?
  • Poziom 9  
    Wie ktoś gdzie w ix35 jest moduł, centralka od alarmu i zamka centralnego? Podobno w okolicy kierownicy, ale gdzie dokładnie?
  • Poziom 33  
    Coś źle złożyłeś antenę. Gdyby nie był zsynchronizowany nie otwierałby wcale.
  • Poziom 9  
    Właśnie o to chodzi ze żadnej anteny tam nie widzę. Jak ona powinna wyglądać?
    Przełożyłem elektronikę do starego, oryginalnego kluczyka, którego musiałem mocno zniszczyć żeby go otworzyć i działa tak samo jak w tej nowej obudowie, czyli bardzo slaby zasięg.
    Teraz jeszcze przyszło mi do głowy, ze jak wymieniałem środek kluczyka, to immobilizer był przyklejony to takiego jakiegoś czarnego tworzywa (nie wygląda to ani na plastik, ani na metal) i mi się to odkleiło. W nowym kluczyku nie sklejałem tych dwóch elementów ze sobą, tylko ułożyłem je tak jak były w oryginale.
    Nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie i mieć jakiś wpływ na krotki zasięg.
    Dodam jeszcze ze immobilizer z tym czarnym tworzywem znajdują się pod dioda sygnalizującą działanie pilota.
  • Poziom 33  
    Immobilizer nie ma tu nic do tematu, chyba, że nie zapala. Antena nie musi wyglądać jak Yagi.
  • Poziom 9  
    Immo normalnie działa, odpala bez problemu, tylko jest problem ze słabym zasięgiem pilota.
    A ta antena gdzie miałaby być, na płytce, czy w obudowie?
    Tak mnie meczy teraz to tworzywo pod immo, bo wygląda na jakiś metal, albo magnez, ale jest lekkie, a wygląda na niezbędne w kluczyku, ponieważ jest specjalnie wyżłobione miejsce dla tego czegoś :) Moze to robi w jakimś sensie za antenę, a nie jest teraz sklejone z immo, jak było fabrycznie i może dlatego powoduje słabszy zasięg? Takie moje wolne myślenie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zostaw to w spokoju. To od immo. Nie ma wpływu na pilota. Jak nic trafiłeś ostrym w płytkę. Uszkodzona. Do naprawy.
  • Poziom 9  
    Lepiej żeby nie :) Pytka nie wygląda na uszkodzoną, ani na zarysowana, starałem się ostrożnie ja wymieniać.
    Przypadek ze strata zasięgu po wymianie obudowy kluczyka, lub czasami nawet po wymianie baterii, nie jest marginalny, a w większości aut wystarczy zakodować ten kluczyk jeszcze raz i działa. Ja niestety nigdzie do ix35 nie znalazłem takiego opisu, a próbowałem sposobów z innych modeli hyundaia, oraz nawet z innych marek, ale niestety nic nie pomaga.
    W sumie do w ix35 nie mogę znaleźć modułu\centralki od alarmu oraz centralnego zamka, na której prawdopodobnie znajduje się jakaś zworka do kodowania, wtedy mógłbym spróbować sam go zakodować.
    Wolałbym to sam rozgryźć, a w ostateczności dopiero pojadę do aso.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    mikavel napisał:
    na której prawdopodobnie znajduje się jakaś zworka do kodowania
    8-O
  • Poziom 9  
    Pawel wawa napisał:
    mikavel napisał:
    na której prawdopodobnie znajduje się jakaś zworka do kodowania
    8-O

Tu miedzy innymi w krotkim temacie na jakims forum jest to opisane
    http://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=185844

Takich dłuższych tematów jest więcej, gdzie jako jeden ze sposobów na zaprogramowanie kluczyka, jest właśnie przekręcenie zworki na jakimś module i wtedy można kodować kluczyk.
    Ja się tak dobrze na tym nie znam, dlatego bez wskazania gdzie to jest, wole tego nie ruszać.
    Takie opisy są głównie do samochodów hyundai oraz kia
  • Poziom 9  
    Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł, jak samodzielnie zakodować kluczyk w ix35?