Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter Suzuki Gemma 50cm nie odpala

Popec 22 Lis 2014 20:26 876 3
  • #1 22 Lis 2014 20:26
    Popec
    Poziom 2  

Skuter stary ale jary, do dziś.
    Po odpaleniu go w garażu wkręcił się na obroty trochę ociężale, po utrzymaniu gazu przez może 10 sekund nagle zaczął spadać z obrotów i zgasł.
    Później nie odpalił.
    Odkręcałem świece, sucha, iskra idealne.
    Stwierdzam, że nie dochodzi paliwo do gaźnika.
    W kraniku jest opcja przełączenia go na zwykły kranik grawitacyjny, tzn można otworzyć kranik i benzyna poleci, więc to otworzyłem.
    Jednak skuter nadal nie odpala.
    Wygląda to tak, że już prawie łapie i nagle lipa.
    Musi później postać kilka minut by po kilku kopnięciach znów prawie odpalił.
    Czy ktoś spotkał się z podobną usterką?
    Co to może być i gdzie szukać przyczyny?
    Podczas pracy było słychać dwa trzaski, metaliczny odgłos ale nie potrafie powiedzieć, gdzie to trzasnęło. :|
    Pozdrawiam.

0 3
  • #2 23 Lis 2014 12:39
    Staszek49
    Poziom 34  

Wg mnie "usterką" będzie brak paliwa w gaźniku. Sprawdź więc dopływ paliwa do gaźnika, drożność filtra paliwa i działanie kranika ( oraz ewent. podłączenie wężyków). W przypadku, gdy silnik zgaśnie i okaże się, że świeca jest sucha, to na próbę wlej ok. 2 cm 3 paliwa wprost do cylindra. Jeśli okaże się, że silnik natychmiast "zaskoczy", to będziesz już wiedział jaka to usterka.

0
  • #3 23 Lis 2014 13:28
    Popec
    Poziom 2  

Idę po obiedzie do garażu i zadziałam tak jak mówisz. Odezwę sie po zabiegu. Dziekuje

0
  • #4 24 Lis 2014 08:00
    Popec
    Poziom 2  

Sytuacja wygląda tak, otworzyłem kranik mechanicznie (w tym modelu jest taka opcja, miejsce do przekręcenia śrubokrętem) i paliwo doszło do gaznika, ale nadal nie odpalił, wcześniej zanim otworzyłem kranik psikałem samostartem do wlotu powietrza i nawet nie pierd... Co może być nie tak, czy stracił kompresje, jak to w domowych warunkach sprawdzić? Gdzie szukać przyczyny?

0