Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno nowej karty graficznej.

22 Lis 2014 20:53 1122 13
  • Poziom 6  
    Witam,
    Chciałbym kupić nową (może być używana) kartę graficzną. Mój budżet to 100zł. Obecnie posiadam zintegrowaną grafikę. Na komputerze chce grac w takie gry jak: Gothic III, World of Tanks, Symulator Farmy 2015. Proszę o podanie linku wybranej karty najlepiej z allegro.
    Mój sprzęt to :
    Typ procesora Intel Pentium III Xeon, 2600 MHz (7.5 x 347)
    Nazwa płyty głównej Dell OptiPlex 760
    Pamięć RAM 2gb DDR2
    Zasilacz Dell H255E-00 max output Power 255W
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj. Musze Cię zmartwić. Procesora Pentium III Xeon 2600MHz na pewno nie masz. Optiplex 760 występował w kilku rodzajach obudowy, jaką z nich Ty posiadasz?
  • Poziom 6  
    Ja mam normalną standardową obudowę.

Dodano po 59 [sekundy]:

Taki typ procesora pokazał mi program Everest

Dodano po 2 [minuty]:

Moja karta graficzna ma 1gb. Może to nie jej wina że się zacina tylko może zasilacza ?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Według specyfikacji zasilacze 255W w tym modelu były montowane w obudowie Desktop (którą można postawić pionowo, ale jest mniejsza niż Tower). Wydaje mi się, że wejdą tam jedynie karty low profile (musisz sam ocenić, bo ciężko się odnieść wymiarowo do "normalnej standardowej obudowy"). Podłączenie wydajnej karty graficznej do tego zasilacza jest raczej mało prawdopodobne, jeśli dobrze szacuję, to max 60/70W można przeznaczyć na grafikę. Dodatkowe utrudnienie jest takie, że zasilacz nie posiada ani wtyku PCI-E do zasilania grafiki, ani też wtyków MOLEX do podłączenia standardowej przelotki. Tak więc zostają karty o niższym poborze prądu i bez dodatkowego zasilania (zakładam, że ta obudowa nie jest aż tak "normalna standardowa", żeby zmieścił się do niej "normalny standardowy" zasilacz).

Model procesora podaj z właściwości systemu Windows lub z menedżera urządzeń. Możesz się zdziwić, ale Pentium III nie są produkowane już około półtorej dekady, a ten komputer aż taki stary nie jest.

Podaj z menedżera urządzeń model Twojej karty graficznej. Jeśli to karta graficzna Intela to na pewno nie ma 1GB własnej pamięci.
  • Poziom 6  
    Karta graficzna to Intel Q45/43 Express Chipset.
    A procesor to Pentium Dual-Core CPU E5300 2.60Ghz
  • Poziom 43  
    Jaka kasa? Możesz kupić GT440 lub HD5670 dość oszczędne karty więc zasilacz może da radę.
  • Poziom 6  
    Dostanę od kuzyna kartę Radeon HD5450. Jak myślicie jest ona dobra ? Czy pogram na niej sobie w Gothic 3, World of Thanks lub Farming Simulator 2015 ?
  • Poziom 12  
    Nie jest to wybitna karta ale na podanych tytułach da rade (pozostaje kwestia detali)
  • Poziom 43  
    pawelek14 napisał:
    Jak myślicie jest ona dobra

Do detali Very Low w okienku 1024x768 wystarczy. To już obecne zintegrowane są kilka razy szybsze.
  • Poziom 12  
    Hehe bez przesady, widziałem ludzi grającej na niej w skyrima/black ops2 ale właśnie pozostaje (dla niektórych bardzo istotna) kwestia detali i rozdzielczości :)
  • Poziom 6  
    No dobra a w Gothic 3, World of Thanks i Farming Simulator 15 da radę?
  • Poziom 6  
    Dostałem tą kartę i jest milion razy lepsza, w World of Tanks zamiast 10 FPS mam 50-60 :D nie wiem czemu ludzie tak na nią narzekają :D