Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HTC 8s - Telefon htc wykorzystanie

Xander_R 22 Nov 2014 20:54 987 9
    Xander_R
    Level 8  
    Witam. Odpusciłem sobie z comodore :) Ale natknąłem się na telefon HTC 8s który nie ma wyswietlacza co posiadam to bateria, płytka(telefon) tylnia klapke, kabel usb ładowarke itd. I chciałbym zapytać czy nie można jego wykorzystać jako Mini komputer? Telefon jest dość mocny 512 mb ram i 1ghz procesor. Czy dało by sie zrobić jakiś wyswietlacz ze starych telefonów do tego jakąś klawiaturke ? telefon normalnie wyszukuje po podłączeniu do portu usb.

Jestem otwarty na wszelkie propozycje?
    domio33
    Level 28  
    Według mnie szukaj najtańszego chińskiego ekranu do niego,bo szczerze opłaca się go robić.
    Xander_R
    Level 8  
    A coś poza tym ? uda się jakoś go podpiąć pod monitor czy cos? jakas klawiatura do niego? Ogólnie jako telefon nie podpada mi ponieważ android jest wg mnie lepszy niż windows phone. Pozdrawiam

Edit: podesłał byś jakiś ekranik?
    domio33
    Level 28  
    Posiadam ten telefon,klawiatury nie podpinałem,pożyczyłem kiedyś przejściówkę usb-micro usb i chciałem podłączyć pada do niego ,niestety nie udało się.

Dodano po 2 [minuty]:

Szukaj uszkodzonego/na części telefonu,który ma pęknięty dotyk ale ekran działa.
    Xander_R
    Level 8  
    A jesli by chodził i czy dało by się wgrać androida? bo inwestycja w windows phone jak dla mnie nie jest potrzebna android ma wiecej aplikacji przeszukalem caly internet szukając wątku wgrywania nic nie znalazłem
  • Helpful post
    domio33
    Level 28  
    Nie ty jedyny chciałeś w tym telefonie zmienić oprogramowanie.Ten telefon śmigałby na andku tylko 512 ramu to troszkę mało,ale by działał.Niestety htc nie wypuściło bootloadera umożliwiającego zmianę systemu dlatego zmiana jest niestety niemożliwa.Przykro mi i innym użytkownikom htc 8s.
  • Helpful post
    domio33
    Level 28  
    Tak to działa i da się zrobić ale na telefonach z androidem.Testowałem na motoroli milestone,która posiadam z uszkodzonym dotykiem i sterowałem nią przez pc-ta
    Xander_R
    Level 8  
    Szkoda było by marnować taki telefon. Ale za cenę tego wyswietlacza z dotykiem wolałbym kupić coś z androidem :) Myslalem aby z tego telefonu zrobić jakiś miniPC, tabletpc (cos podobnego do tabletów z win xp) coś w tym stylu podpiąć pod monitor jakaś klawiatura ale to jest na 99.9% nie możliwe :(

Edit: albo coś w podobie do tego mini komputera:

http://botland.com.pl/moduly-glowne-i-zestawy...ry-pi/972-raspberry-pi-model-b-512mb-ram.html

Pozdrawiam
    domio33
    Level 28  
    Z tym telefonem bez dotyku i ekranu nic nie zrobisz.