Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router - Jak zdalnie zresetować router przez WiFi?

22 Lis 2014 21:20 2364 11
  • Poziom 11  
    Witam.

Problem wygląda następująco. Posiadamy z kolegą router, który rozdziela nam łącze neostrady przez LAN i WiFi (u mnie WiFi). Router jest u niego i występuje następujący problem. Internet działa, nie mogę się jednak zalogować na stronę obsługi serwera 192.168.1.1. Wymagany jest reset ręczny. Po tym zabiegu wszystko wraca do normy. Po pewnym czasie powtórka. Nie mogę resetować go ręcznie kiedy go nie ma, więc potrzebuję sposobu na reset zdalny. Przez HTTP i Telnet nie można nawiązać połączenia. Oczywiście znam login i hasło ale nie mam pomysłu jak się do niego podłączyć lub spowodować jego reset? Proszę o jakieś pomysły. Jest jakiś sposób na to?
  • Poziom 37  
    My też mamy problem nie znamy twojego modelu routera :(
  • Specjalista Sieci, Internet
    Masz w ogóle dostęp do internetu/WiFi z tego routera jak chcesz go zrestartować?
  • Poziom 11  
    Router to TP_LINK TD-W8901G. Łącze się z nim przez WiFi a internet działa ok. Nie mogę się z nim połączyć przez stronę ani przez telnet. Po resecie wszystko jest ok przez pewien czas a potem znowu kicha z połączeniem przez stronę lub telnet (ale internet działa).
    Po restarcie wyłącznikiem zdobyłem logi a tam:
    11/24/2014 23:4:11> Last errorlog repeat 1 Times
    11/24/2014 23:4:17> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=805f68e8
    11/24/2014 23:5:35> Last errorlog repeat 26 Times
    11/24/2014 23:5:51> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=805f68e8
    No i nie wiem o co z tym chodzi. Co to za błędy?
  • Poziom 11  
    Wyszło szydło z worka. Jego kumpel zablokował mi dostęp do strony konfiguracyjnej przez wifi. A sąsiad nie chce odblokować. Teraz wyjechał z żoną na dwa miesiące do pracy w Niemczech i zablokował mi dostęp do routera z telefonu i dwóch telewizorów poprzez filtr mac. Tylko z kompa mogę korzystać. P...c jeden. To czysta złośliwość. Płacimy pół na pół.
    Da się jakoś wejść na stronę konfiguracyjną routera, jeśli zablokowany jest dostęp przez wifi?
  • Poziom 43  
    Lajba napisał:
    Da się jakoś wejść na stronę konfiguracyjną routera, jeśli zablokowany jest dostęp przez wifi?

Skoro nie masz fizycznie routera u siebie, i jesteś na wifi - to jak myślisz?.
    Lajba napisał:
    nie mogę się jednak zalogować na stronę obsługi serwera 192.168.1.1

Jakiego serwera? - podany adres IP należy przecież do routera.
    Lajba napisał:
    Wymagany jest reset ręczny

Reset - w jakim celu? - co nie działa, że go (router) musisz resetować?.
    Mój Cisco RV180W chodzi 24/7/365 - dziennie przewalam przez niego 2 TB danych - i nigdy go nie resetowałem (jest nawet pod UPS-em).
  • Poziom 11  
    Może źle się wyraziłem. Wymagany jest dostęp do strony konfiguracyjnej w celu odblokowania zastrzeżonych adresów mac. Nie podoba mi się to, że mam siedzieć dwa miesiące w domu bez smart Tv i telefonu ze złamaną nogą. A skoro jest dostęp z kompa do netu to na pewno się da. Tylko nie wiem jak. Dlatego założyłem ten temat.
    Zamontuj na końcu tego kabla swój router. Wtedy dzielisz jak chcesz to co dostałeś po kablu.
  • Poziom 11  
    Jeżeli miałbym tak zrobić to wolę kopnąć sąsiada w d..ę i założyć własnego neta.
    Lajba napisał:
    Jeżeli miałbym tak zrobić to wolę kopnąć sąsiada w d..ę i założyć własnego neta.

Tak zrób. Nie będziesz musiał wtedy wylewać żali że coś nie działa i prosić się sąsiada aby cokolwiek odblokowywał. Nie ma to jak niezależność.
    Zażalenia będziesz mógł mieć jedynie do operatora.
  • Poziom 43  
    Lajba napisał:
    Wymagany jest dostęp do strony konfiguracyjnej w celu odblokowania zastrzeżonych adresów mac

Codziennie?.
    Lajba napisał:
    skoro jest dostęp z kompa do netu to na pewno się da. Tylko nie wiem jak

Tłumaczyłem Ci - skoro nie masz fizycznie tego routera u Siebie, a dostęp tylko po wifi - to jak niby - w myślach? - dostęp jest tylko po LAN, albo wif lub fizycznie w rękach - nie da się inaczej.
    Lajba napisał:
    Posiadamy z kolegą router

Lajba napisał:
    Może źle się wyraziłem. Wymagany jest dostęp do strony konfiguracyjnej w celu odblokowania zastrzeżonych adresów mac

No to fajnych masz kolegów - kasę brać to każdy potrafi, a teraz go nie będzie, to i mu Twoja kasa zbędna...
    Lajba napisał:
    wolę kopnąć sąsiada w d..ę i założyć własnego neta.

Teraz już wiesz, jaki z niego sąsiad.
  • Poziom 11  
    Będę szukał jakiegoś sposobu jak to obejść.
    Ale własnego neta i tak założę.
    Nie lubię jak ktoś ze mną w kulki leci.