Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka, AEG, lavamat 14810 , nie wiruje z praniem

pjuras 22 Lis 2014 22:09 1317 5
  • #1 22 Lis 2014 22:09
    pjuras
    Poziom 9  

witam serdecznie wszystkich i proszę o sugestie co może być przyczyną.
    Jestem posiadaczem pralki z Niemiec lavamat 14810, PNC 914601600/01
    wałczę z tą pralką już drugi dzień . dwa dni temu żona oświadczyła że pralka nie wiruje , rozkręciłem, sprawdziłem filtr wszelkie przewody podciśnienia, hydrostat wszystko co można ,sprawdziłem szczotki silnika , przeczyściłem komutator itd. wszystko czyste i drożne . a teraz objawy:
    pralka wiruje tylko na 400 obrotach i to bez prania pompka chodzi , w momencie przestawienia na 700 wypompowuje wodę układa pusty bęben jak do wyważenia prania w momencie wejścia na obroty do wirowania wyłącza się program wraca od początku i nic się nie dziej ,nic nie można zrobić po za wyzerowaniem programu na zero. sprawdziłem bez paska klinowego wszystko działa bez zarzutu przechodzi cały program silnik wchodzi na obroty bez problemu , czy może to być wina tachogeneratora ????. pomóżcie bo już mi się skończyły pomysły , jedyne co mi zostało to wymiana tacho bo odpowiada za obroty i ułożenie wsadu. a moż to silnik do wymiany , mam nadzieje że nie bo to 8 stów

0 5
  • #2 22 Lis 2014 22:21
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Sprawdz czy tachogenrator działa, miernikiem lub oscyloskop

0
  • #3 22 Lis 2014 22:28
    axxx
    Specjalista AGD

Musisz obejrzeć moduł sterowania i przyjrzeć się przekaźnikom.

0
  • #4 22 Lis 2014 22:42
    pjuras
    Poziom 9  

nie mam miernika, więc nie sprawdzę tacho , moduł sterowania wygląda na oko że nic mu nie jest , dziwi mnie tylko to że bez połączonego paskiem silnika z bębnem wszystko działa bez zarzutu ( silnik szaleje na obrotach jak ta lala . a jak nałożę pasek to pryz próbie wejścia na obroty silnik staje i wszystko razem z nim a na wyświetlaczu pokazuje czas jak na początku programu i nie da się uruchomić

0
  • #5 22 Lis 2014 22:47
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Kup jutro w jakims markecie miernik i sprawdz.
    Chyba ze masz szklaną kule :)

0
  • #6 23 Lis 2014 02:20
    pjuras
    Poziom 9  

już zmówiłem nowy tacho ale nie jestem pewny czy to to

Dodano po 3 [godziny] 25 [minuty]:

wszystkim zainteresowanym , znalezienie tacho to nie jest prosta sprawa mi to zajęło osiem godzin najczęściej znajdowałem na niemieckich stronach , polscy serwisanci wymiana ale z silnikiem. musicie być uparci i niezłomni :)

0