Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dolmar PS 33 - Problem z odpaleniem

bubel500 22 Lis 2014 22:26 2169 9
  • #1 22 Lis 2014 22:26
    bubel500
    Poziom 13  

Witam, zakupiłem Dolmara PS 33 z Niemiec, mało oznak używania, gaźnik i cewka jak nowa, po zdjęciu świecy widać biały błyszczący tłok.
    Jest taki problem, że ciężko odpala, regulowałem gaźnik lecz nadal coś nie tak, jak się pociąga kilka razy i odpali, to ma moc, i w miarę dobrze wchodzi na obroty.
    Lecz po zgaszeniu i zdjęciu pokrywy filtra słychać było tak jakby syczenie czy coś z gaźnika, które ucichało po zamknięciu przykrywki ssania. Co to może być? Co robić żeby dobrze odpalała?
    Pozdro
    Przy próbie odpalenia zalewa świecę
    H ustawiałem na 1/2, 3/4
    L ustawiałem na 1, 1,1/2

0 9
  • #2 23 Lis 2014 08:26
    Rycho T
    VIP Zasłużony dla elektroda

Gdy słychać to syczenie to widać, że paliwo leci przez gaźnik do cylindra, czy może tylko zasysa powietrze?

Jaki jest to model gaźnika?

Odpowietrzenie zbiornika paliwa jest sprawne?
    Przy zatkanym odpowietrzeniu i nieszczelnym gaźniku będzie przez niego zasysało powietrze.

Jak masz ustawiona dźwigienkę zaworka iglicowego w gaźniku, może jest za wysoko?
    Membrany na pewno są dobre?
    Najlepiej daj zdjęcia tych elementów.

0
  • #3 23 Lis 2014 10:47
    pawel980
    Poziom 16  

bubel500 napisał:
    Co robić żeby dobrze odpalała?

Pierwsze co trzeba zrobić to porządnie wyregulować gaźnik, nie mam tutaj na myśli regulacji na oko (coś nie działa to wkręcę lub odkręcę śrubkę), trzeba wyregulować tak jak należy.
    Wiem, że to już było opisywane setki razy ;) odpalamy pilarkę śrubkę L wkręcamy do momentu aż pilarka będzie pracować nierówno z tendencją do gaśnięcia, następnie wykręcamy 0,5 obrotu i pilarka powinna już równo pracować, gdy pilarka kręci łańcuchem zmniejszamy obroty biegu jałowego wykręcając śrubę przepustnicy T, obroty maksymalne śrubka H ustawiamy po otwarciu przepustnicy (dajemy opór gaz), należy tak ustawić by pilarka taktowała przy maksymalnych obrotach silnika, najlepiej zrobić to specjalnym obrotomierzem i ustawić maksymalne zalecane obroty silnika, w razie potrzeby powtórzyć czynności regulacyjne.
    Jeśli to pilarce nie pomoże to proponuję sprawdzić łącznik gaźnika z cylindrem, kanał impulsowy, wyczyścić porządnie gaźnik, sprawdzić wszystkie wężyki paliwa oraz odpowietrznik zbiornika paliwa, uszczelniacze wału korbowego (szczelność silnika)- najlepiej to zrobić podciśnieniem oraz nadciśnieniem skrzyni korbowej.
    bubel500 napisał:
    Przy próbie odpalenia zalewa świecę
    H ustawiałem na 1/2, 3/4
    L ustawiałem na 1, 1,1/2

Nam to nic nie mówi, podałeś o ile masz odkręcone śrubki ale silnik może źle pracować, gaźnik być może źle ustawiony przez co są problemy z odpalaniem.
    Spotkałem się z sytuacją gdzie z gaźnika paliwo wlewało się do silnika, zalewało silnik, szczególnie po dłuższym postoju, tutaj może być podobnie, najlepiej zamienić gaźnik od takiej samej pilarki lub obserwować cały czas tą.

1
  • #4 23 Lis 2014 11:28
    bubel500
    Poziom 13  

Wyczyściłem gaźnik sprężonym powietrzem, wyjąłem i wyczyściłem zaworek iglicowy. Ustawiłem śrubę H i L na 1 obrót, odpaliłem, H wyszło na 1mm więcej niż 3/4, a L troszkę więcej niż 1 obrót. Pilarka ma ładnie niskie obroty i nieźle się wkręca na obroty. Zobaczę jak odpali na zimnym silniku. Myślę że się rozchodzi, bo nie pracowała z 10 lat.
    A jeszcze, jak prawidłowo odpala się pilarkę na zimnym silniku? Kiedy gaz, a kiedy ssanie?

0
  • #5 23 Lis 2014 11:41
    pawel980
    Poziom 16  

bubel500 napisał:
    jak prawidłowo odpala sie pilarkę na zimnym silniku? Kiedy gaz a kiedy ssanie?

Włącz zapłon oraz włącz pełne ssanie, pociągaj linkę rozrusznika do momentu gdy pilarka zaskoczy i zgaśnie, włącz pół ssanie a jak gaźnik pilarki nie ma takiej możliwości to wyłącz ssanie i pociągaj aż pilarka zapali, gazu nie dajemy.

0
  • #6 23 Lis 2014 11:43
    bubel500
    Poziom 13  

Na zimnym bez gazu tylko ssanie tak ?
    A na ciepłym?

0
  • #7 23 Lis 2014 11:47
    pawel980
    Poziom 16  

bubel500 napisał:
    Na zimnym bez gazu tylko ssanie tak ?
    A na ciepłym?

Bez dodawania gazu, na ciepłym bez ssania, a jeśli pilarka posiada opcję połowy ssania można ją włączyć.

0
  • #8 23 Lis 2014 12:00
    bubel500
    Poziom 13  

Takiej opcji nie posiada.

0
  • #9 23 Lis 2014 12:09
    Rycho T
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dobrze ustawiony silnik zawsze powinien zapalić bez dodawania gazu.

0
  • #10 14 Sty 2016 19:08
    bubel500
    Poziom 13  

Poszła na złom

0