Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP550P7C - Nieudana aktualizacja BIOS'u przez SW Update, laptop zablokow

22 Lis 2014 22:47 2136 2
 • Poziom 1  
  Witam serdecznie,
  posiadam Samsunga NP550P7C-S03PL.
  Szukając rozwiązania swojego problemu natrafiłem na bardzo podobny temat:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2691698.html
  Niestety w moim przypadku sprawa dotyczy innej kwestii.
  Na zupełnie świeży system wgrywałem kolejno wszystkie potrzebne sterowniki w tym również dodatkowo SW Update, którego wcześniej nie używałem. Po instalacji wszystkich sterowników, menażer urządzeń nie wyświetlał żadnych niedziałających sprzętów, tym bardziej zdziwił mnie komunikat w SW Update o aktualizacji BIOSa. Przed aktualizacją dostałem komunikat, że komputer samoczynnie uruchomi się ponownie w trakcie aktualizacji. Sama aktualizacja nie trwała długo, komputer tak jak zapowiadał, uruchomił się ponownie z tym, że przy ładowaniu Windowsa (7, 64 bit) przez ułamek sekundy pojawił się sławny niebieski ekran po czym komputer uruchomił się ponownie z dwiema opcjami: 'uruchomienia narzędzi naprawiania systemu' oraz 'uruchomienia normalnego'. 'Uruchomienie normalne' powodowało powrót do tego samego miejsca (zupełnie jak w Prine of Persia), z kolei 'naprawianie systemu w trakcie uruchamiania' kończyło się niepowodzeniem. Pozostała mi opcja naprawy systemu oryginalną płytą instalacyjną Windows. Niestety naprawianie systemu z płyty nie było możliwe, wyskakiwał problem niekompatybilności płyty i systemu (choć dwie godziny wcześniej z tej samej płyty instalowałem nowy system). Koniec końców, ostatnim korytarzem w tej grze planszowej był ten, prowadzący do ponownego zainstalowania systemu na partycji C (dysk SSD). Niestety okazało się, że nie mogę zainstalować Windowsa na żadnym z dysków. Nagle partycja systemowa C przestała być dostępna do instalacji a jedynym dostępnym do instalacji dyskiem był D. To jednak również nie było możliwe, gdyż wyskakiwał błąd instalacji na dysku D. Postanowiłem więc sformatować partycję C. Niestety to nie przyniosło rezultatu i dysk C w dalszym ciągu był nieaktywny dla instalacji. Postanowiłem więc usunąć partycję C i utworzyć ją na nowo. Operacja usunięcia partycji zakończyła się sukcesem, czego nie można powiedzieć o jej pionowym utworzeniu, gdyż ten proces nie kończy się żadnym rezultatem. Ponowne uruchomienie komputera bez płyty doprowadza mnie do komunikatu o niemożności uruchomienia Win z propozycją naprawy systemu oryginalna płytą instalacyjną.
  Tak więc pokręciłem się tak w kółko przez kilka godzin i się poddałem. Sprawa musi być dość świeża, bo na stronie Samsunga, znalazłem identyczne zapytanie jak w tytule mojego postu sprzed wczoraj (0 odpowiedzi), więc być może, że aktualizacja BIOSu pojawiła się całkiem niedawno i posiada jakieś błędy. Przy uruchamianiu laptopa jestem w stanie wejść do setupu Samsunga. Wyjmowałem baterię bez zasilania na kilka minut, bez rezultatu.
  Jeśli ktoś z was jest w stanie mi pomóc lub chociaż zdiagnozować problem, będę bardzo wdzięczny.
  Pozdrawiam serdecznie
 • Poziom 16  
  Witaj, mam identycznego laptopa, w moim przypadku aktualizacja BIOS'a nic nie popsuła. Może dobrym pomysłem byłoby podpięcie dysku do innego komputera, spróbować sformatować z niego dysk i wtedy ponowna instalacja systemu?
 • Poziom 23  
  Czy masz dysk zewnętrzny, lub pendrive o pojemności ~30GB? Jeżeli tak postaraj się zainstalować system na jednym z tych urządzeń. Jeżeli nie przeskanuj dysk mhdd, zobaczymy czy coś w trawie piszczy.