Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gramofon - mikser - wieża z kolumnami - laptop, pomóżcie to ogarnąć

Tet 22 Nov 2014 23:11 2436 4
 • #1
  Tet
  Level 2  
  Jeśli był podobny temat to z góry przepraszam.


  Na wstępie od razu chciałbym zaznaczyć, że jestem laikiem jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny (a na pewno dj'ski), to dopiero początek długiej drogi. Jak to wszystko połączyć tak, abym słyszał scratch razem z bitem puszczanym z kompa w kolumnach ? Potrzebuję jakiejś zewnętrznej karty dźwiękowej ? Jest to w ogóle możliwe z tym sprzętem ? Jakich kabli potrzebuję ?


  Wieża to jakiś stary JVC, kolumny Omni Audio wygrzebane gdzieś z piwnicy brata.

  Załączam zdjęcia.
 • #2
  brofran
  Level 39  
  Proponowałbym sprawdzić w pierwszej kolejności czy sprzęt jest sprawny , czyli puścić sygnał z gramofonu na wzmacniacz JVC i kolumny.
 • #3
  Tet
  Level 2  
  Jeśli chodzi o JVC i kolumny to są sprawne, już sprawdziłem.
 • #4
  Trabi
  Level 36  
  1. Wieża ma wejście AUX czyli nie dla gramofonu bezpośrednio.
  2. Jeśli gramofon posiada wewnątrz wbudowany (w co wątpię) przedwzmacniacz RIAA, to możesz gramofon podpiąć bezpośrednio do AUX wieżyczki, wybrać w niej AUX jako źródło sygnału i będzie grać. Jeśli nie będzie przedwzmacniacza w gramofonie, to wieżyczka Ci nie odtworzy płyt; nic nie usłyszysz albo b.cichutko jakieś skrzypienie - wymagany będzie zakup (albo zrobienie samemu) dodatkowego przedwzmacniacza RIAA.

  Sprawdź najpierw to, a potem powiemy dalej jak masz to podłączyć bo nie będzie problemu.
 • #5
  Tet
  Level 2  
  Gramofon jak najbardziej ma wbudowany przedwzmacniacz.


  W takim razie wiem, że połączenie gramofon-wieża zadziała, ale pytanie jest następujące : jak to połączyć, by w głośnikach słychać było zarówno dźwięk z płyt, jak i muzykę puszczaną z laptopa ? Do tego jest chyba potrzebna zewnętrzna karta dźwiękowa lub interfejs, do którego podpinam mikser (z podłączonym do niego gramofonem) i laptopa, tak przypuszczam.


  Edit :


  Znalazłem coś takiego :


  STEREO iO jest małym urządzeniem zamieniającym sygnał analogowy w sygnał cyfrowy. Z jednej strony urządzenia znajdują się wejścia RCA (chinch), do których można podłączyć miksery bądź gramofony, a z drugiej strony znajduje się wyjście RCA, do którego jest podłączany specjalny przewód USB aby połączyć wszystko z komputerem PC bądź MAC. Możesz także użyć Stereo iO do przesyłania dźwięku z komputera na mikser, co umożliwi miksowanie plików MP3 czy innych, które jest w stanie odtworzyć Twój komputer. Jest to małe i proste urządzenie typu Plug&Play, w znacznym stopniu ułatwiające pracę w studiu czy na imprezie.

  źródło : muzyczny.pl


  Czy osiągnąłbym to, co chcę przy połączeniu tego w sposób jak na załączniku ? (chodzi tylko o lapka, kolumny, mikser i gramofon)[/quote]