Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

instalacja co i cwu, piec rapido,

TOYOnew 23 Nov 2014 10:54 1290 8
    TOYOnew
    Level 8  
    Witam Szanownych Forumowiczów,
    pytanie na które nie znajduję jednoznacznej odpowiedzi: czy naczynie wzbiorcze przeponowe powinno być zamontowane wlotem do góry czy w dół, mam dwa, jedno tak /do góy/ drugie nie i ono powoduje problemy tracąc po jakimś czasie /1/2 roku/ ciśnienie i powoduje nadmiar ciśnienia w instalacji cwu po nagrzewaniu. Czytałem, że montowanie go do "góry kołami" nie jest prawidłowe.
    Dziękuję i pozdrawiam,
    S.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Serwis Kotłów
    Level 18  
    Witam,

gdzie tak napisali? Może po prostu zawór już nie trzyma. 2 razy na rok - nie jest jeszcze tak uciążliwe / jeżeli jest wymień NW

lub istniejące NW napełnij azotem nie powietrzem.

Jeżeli dalej masz wątpliwości co jest źródłem nieprzyjemności zadzwoń do producenta NW.

PZDR
    TOYOnew
    Level 8  
    zawór jest ok, po napompowaniu trzyma i nie uchodzi z niego powietrze ani woda.
    Drugi ma już 15 lat i tylko raz był napełniany powietrzem i działa do dziś bez zarzutu, więc podejrzewam ową gumę wewnątrz będącą "do góry kołami" i nie zanurzoną w cieczy.
    Czytałem na forum solarnym, że to jeden z błędów instalatorskich ?
    Serwis Kotłów
    Level 18  
    Forum solarne dotyczy instalacji solarnych a Ty o takiej nie wspomniałeś więc zakładamy że jej nie posiadasz.

Wiesz z zaworu samochodowego też schodzi powietrze niekoniecznie po 5 minutach.

Wymienić naczynie.

Temat wyczerpany.
    TOYOnew
    Level 8  
    posiadam, ale to i tak nie wyczerpuje tematu. Pytanie było konkretne czy góra czy dół, to, że mam je wymienić, bo coś tu nie gra też wiem, tylko nie mam zamiaru zakładać go w takiej samej konfiguracji, skoro po 3 latach je szlag trafił, a inne założone powiedzmy prawidłowo działa od lat 15 bez zarzutu. Robili wtedy lepsze ? jak samochody i wszystko inne ? Pozdrawiam.
    S.
    TOYOnew
    Level 8  
    bardzo dziękuję, to właśnie chciałem usłyszeć - jednoznaczną odpowiedź. Dywagacje wiejskich listonoszy niewiele wnoszą na tych forach....
    Pozdrawiam. S.
    Serwis Kotłów
    Level 18  
    Jak chcesz jednoznacznych odpowiedzi to formułuj precyzyjne pytania. Odpowiedź miałeś już w pierwszej odpowiedzi a nawet w pierwszych słowach.

Żadne forum nie może się mierzyć z wytycznymi producenta - wystarczy użyć google.

POWODZENIA!
    TOYOnew
    Level 8  
    to samo naczynie po teście założone zaworem do góry funkcjonuje bez zarzutu do dnia dzisiejszego. Dziękuję. zamykam.