Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

dogrzewacz sharan 1,9 tdi 116km 2001

WGSemenemsik 23 Nov 2014 10:59 1812 14
 • #1
  WGSemenemsik
  Level 8  
  w moim dogrzewaczu d5w z działa tylko po tym jak się wystudzi wiatraczek sie zatrzymuje na wyjściu na tłumik pojawia się ropa po podłączeniu do komputera nie pokazuje błędów czy ktos walczył z takim przypadkiem
 • #3
  WGSemenemsik
  Level 8  
  Witam już nie raz rozbierałem ten piecyk gdy nabyłem swojego szatana w tym roku nie działał tj. uszkodzone przewody za wtyczka w kierunku piecyka , nie do końca sprawna świeca dymił po chwili się wyłączał . Założyłem nowa świece działa ale właśnie zaczęło wyciekać paliwo z piecyka na wyjściu na tłumik . Piecyk rozkręciłem aby zobaczyć wszystkie podzespoły a zwłaszcza palnik i podczas składania nie włożyłem oring który jest miedzy gniazdem do którego przykręca się świece z ta rureczka która dostarczana jest ropa a palnikiem . Teraz w sobotę włożyłem ja na swoje miejsce , ale teraz jeszcze raz muszę je rozebrać gdyż zamówiłem ta uszczelkę miedzy palnikiem a obudową do której przymocowany jest wiatrak i świeca. Przypuszczam ze to może być przez nią albo morze sterownik jest uszkodzony . Pompka paliwa zatrzymuje się jak zgaszę silnik . Możliwe że wiatraczek studząc komorę spalania wyciąga paliwo , wiec nie mam pojęcia co to za cuda . Po podłączeniu komputera nie ma żadnych błędów poprzez niego mogę za sterować dmuchawą spalin i papką paliwa . Dlatego pisze na forum może ktoś to przerabiał taką przypadłość przy takim piecyku ?
 • #6
  0408
  Level 7  
  Podejrzewam że może swieca nie dogrzewac , moze wiesz jak sprawdzić świece bez montażu. Jaką powinna mieć opornosc ?
 • #8
  adamh84
  Level 9  
  Witam. tez mam problem z dogrzewaczem, tylko moj dziala az za dobrze tak ladnie grzeje ze sie az przegrzewa. Może orientuję się ktoś w którą stronę ma iść plyn z dogrzewacza?? Do tylniej nagrzewnicy czy na silnik?? Zastanawiam się czy jest możliwość ze mechanik przy montażu silnika zamienił przewody i teraz dodatkowa pompka ciśnie wode pod prąd i niema obiegu.
 • #10
  adamh84
  Level 9  
  Pompka działa po wymianie szczotek
 • #11
  0408
  Level 7  
  Świeca i sitko dzwoń 8 8 3 6 0 0 6 5 5 doradze
 • #12
  adamh84
  Level 9  
  Świeca i sitko Nowe. Szczotki na dodatkowej pompce wymienione - pompka pracuje. Dogrzewacz odpala, nie kopci tylko po chwili się przegrzewa i wyskakuje błąd.
 • #13
  Strumien swiadomosci swia
  Level 43  
  adamh84 wrote:
  Szczotki na dodatkowej pompce wymienione - pompka pracuje


  A uważałeś żeby złożyć w te samą stronę stojan? Bo można złożyć odwrotnie i kręci się do tyłu.
 • #14
  adamh84
  Level 9  
  Strumien swiadomosci swia wrote:
  adamh84 wrote:
  Szczotki na dodatkowej pompce wymienione - pompka pracuje


  A uważałeś żeby złożyć w te samą stronę stojan? Bo można złożyć odwrotnie i kręci się do tyłu.

  Pompke otwiera się tylko z tylu gdzie sa szczotki, tam nie idzie nic odwrócić.
 • #15
  Strumien swiadomosci swia
  Level 43  
  Skoro tylna nagrzewnica grzeje to jest obieg. Jest też opcja że silnik się kręci ale wirnik nie pracuje.

  Sprawdzałeś czy faktycznie pompka pompuje wode, jeśli nie to wyciąg pompkę i sprawdź ją , lub otwórz obieg wodny i załącz pompke i zobaczysz czy faktycznie pompuje.