Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Urmet 1140/621 - wymiana proel na urmet

kanusia313 23 Nov 2014 11:12 3906 3
    kanusia313
    Level 9  
    Witam,
    Mam problem z podłączeniem domofonu. Pan w sklepie doradził mi, że aby wymienić domofon na nowy wystarczy aby był cyfrowy, tak jak poprzedni. Kupiłam więc urmeta. Nie mam zielonego pojęcia jak go podłączyć, ponieważ w instrukcji podpunkt odnośnie podłączenia brzmi "podłączyć końcówki przewodów do właściwych zacisków złączu unifonu" Tak wygląda podłączenie starego domofonu:

nowy domofon

Czy da się to podłączyć? Ewentualnie jaki inny domofon będzie tutaj pasował?

Bardzo proszę o pomoc,
    pozdrawiam!
    zybex
    Helpful for users
    W starym masz ustawiony numer mieszkania 9. Ustaw analogicznie w nowym, czyli założone tylko dwie zworki na miejsce 1 i miejsce 8.
    W starym masz dwa kabelki. Biały jest podłączony na zacisk minusowy a pomarańczowy na zacisk plusowy. Zrób identycznie w nowym.
    Na dole płytki po lewej stronie są 4 zaciski. Pod trzeci od lewej (LU-linia unifonów) podłącz pomarańczowy kabelek a pod czwarty (0L- masa linii unifonów) kabelek biały.

Ps. Zaciski wskazane przez poprzednika to zaciski dodatkowego przycisku a nie podłączenie linii. Po jego naciśnięciu zwierasz linię.
    kanusia313
    Level 9  
    Dziękuję za pomoc! Wszystko działa jak należy. Życzę miłego niedzielnego popołudnia :) Idę nacieszyć się moim nowym domofonem :)