Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stiga 36G, STERWINS st40B1 - Napęd noży małej glebogryzarki spalinowej

23 Lis 2014 11:33 2637 3
  • Poziom 9  
    Dzień dobry. Mam zamiar kupić glebogryzarkę typu Stiga SRC 36G lub STERWINS ST40B1 i szukam info w jaki sposób jest realizowany napęd noży. Kształt obudów sugeruje napęd łańcuchem ale brak korka wlewu oleju.Więc jak to działa ?. Czy ktoś mógłby mnie oświecić?Z góry dziękuję.m
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Dzięki. Czyli newralgicznym punktem napędu musi być przekładnia kątowa. Czy wiesz może jak jest z jej trwałością?
  • Poziom 9  
    Witam. No i stało się.Nie było Stigi to nabyłem Sterwinsa 40 b1.Internetowo z LMer.Na początek wady, jak to mówią"co ślepemu po oczach": kółko podporowe to czysty skandal, mocowane do korpusu za pośrednictwem śrubki M6 odkręca się i wygina i po prostu nadaje się do niczego.Gdyby foto w ofercie było dokładniejsze to bym się zastanowił.
    Co pozytywnego? Przekładnia łańcuchowa zalana olejem. Silnik z metką B&S 125 ccm,do zalania olejem zapala łatwo i równo pracuje.Montaż całości prosty. Rączki prowadzące na pozór wiotkie ale wytrzymałe i nie ma problemu z prowadzeniem."Zglebozgryzłem" jakieś 100 m kw.- wzdłuż i w poprzek- , w tym ze 20 m kw to trawnik.Nawet na 1/3 gazu nie było problemu.I do tego jakieś symboliczne zużycie paliwa.Wiadomo, za takie pieniądze nie ma wstecznego, ale całość waży 25 kg, to można dźwignąć.Przez zimę wykombinuję inne mocowanie kółka-bez utraty gwarancji- no i zobaczymy jak z trwałością.Pozdrawiam.