Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E585 - połączenie z zewnętrzną kamerą WIFI

23 Lis 2014 12:00 1452 6
  • Poziom 6  
    Witam, jestem nowym użytkownikiem, temat był już omawiany kilka razy, jednak zapytam: mam modem router 3g Huawei E585 bez simlocka (wraz z kartą SIM z Plusa) i potrzebuje go połączyć z kamerą zewnętrzną WIFI. Modem router 3g Huawei E585 posiada jedynie usb, nie ma złącza ethernet, natomiast kamera takie posiada. Oto ona:
    alledrogo, kamera-zewnetrzna-ip-720p-hd-wi-fi-cloud-p2p-7893-i4775470191

w jaki sposób połączyć, skonfigurować te urządzenia?czy tylko po kablu usb jest taka możliwość?czy zachodzi potrzeba kupna innego urządzenia?chodzi o stworzenie sieci w innym miejscu (ogródek działkowy) niż zamieszkania, gdzie nie ma stałego łącza internetowego.
    Rozumiem,że aby uzyskać pogląd obrazu z kamery online (z tej sieci) z zewnątrz wymagane jest posiadanie zewnętrznego IP dla karty SIM, gdzie taka usługę mogę "wykupić" u nielicznych operatorów, lub tworzyć tzw." tunelowanie" co raczej dla mnie nie wchodzi w grę z uwagi na brak dostatecznej wiedzy.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Specjalista Sieci, Internet
    Do tego routera nie podłaczysz kamery po LAN. Potrzebujesz routera z funkcją AP Clienta, który połączy się po WiFi z E-585 a kamerę podepniesz do jego LAN. Musisz mieć publiczny stały adres IP. W Plusie jest możliwość jego wykupienia w usłudze 3G (niedostępny w nowej ofercie Power LTE).
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 6  
    czy możesz "polecić" jakiś konkretny model w przystępnej cenie?a jak wygląda później konfiguracja (jutro planuję kupić taki router).
    Reasumując: do routera Huawei E585 wrzucam kartę SIM (uprzednio wykupuję publiczny adres IP, musi być stały?), następnie wskazany router z funkcją AP Clienta łącze z kamerą WIFI przez ethernet i ta kamera "widzi WIFI, internet" i łączy się po uprzedniej konfiguracji na komputerze. I wtedy mając taką "sieć WIFI" łączę się poprzez IP i mam podgląd obrazu z kamery, jeśli dobrze myślę.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Zacznijmy od tego zewnętrznego IP, nie wiem czy na E-585 jest zakładka DDNS i można korzystać z zewnętrznego zmiennego IP czy tylko stałego IP. Jeśli chodzi o AP Client to możesz kupić 8level WRT-150, WRT-300 .Konfiguracja http://digileaks.pl/1624-klient-ap-w-wrt-150/ Lub TP -Link WR-743, WR-710 lub WR-702. Konfiguracja http://tplink-forum.pl/faq-konfiguracja-tp-link-a/tp-link-tl-wr710n-konfiguracja-client/ Pozwoli to połączyć przewodowo kamerę do AP Clienta i dalej po WiFi z E-585 i internetem.
  • Poziom 6  
    właśnie sprawdziłem, nie ma zakładki DDNS,czyli musi być zewnętrzny stały adres IP?czyli kamera wifi musi być stale podłączona do routera z opcją AP Client przez ethernet i dalej jak pisałeś po wifi z routerem E585 i internetem.
  • Poziom 6  
    Wykonałem kilka telefonów.
    I tak jedynie T-Mobile oferuje zewnętrzny stały adres IP bez blokowania portów (połączeń przychodzących) jedynie dla klientów biznesowych, w cenie tylko karta SIM w najtańszym abonamencie za 15 zł netto, limit 3GB,umowa na 24 m-ce oraz wykupienie właśnie tegoż IP za 15 zł brutto/ m-c.
    Czyli wiele osób pozostaje "skazanych" na jedynego operatora i jego warunki.
    Jest jakaś inna opcja z tym IP? Czy tylko tzw. "tunelowanie" i jak stabilnie to będzie działać?
  • Poziom 6  
    w jaki inny sposób mogę uzyskać podgląd z tej kamery?
    internet radiowy?wykupienie u jakiegoś dostawcy internetu z stałym adresem IP bez blokowania portów?(na chwilę obecną wg. ustaleń to tylko T-Mobile i klient biznesowy)wykupienie adresu IP z zablokowanymi portami i jakieś "tunelowanie". Stałe łącze odpada, bo to ogródek działkowy. Co daje stały adres IP wykupiony na VPNonline?