Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie monoblcka HotBird+Astra

23 Lis 2014 12:52 5427 29
  • Poziom 10  
    Witam,
    potrzebuję pomocy odnośnie ustawienia monoblocku na HotBirda i Astrę, o ile na Hotbirda ustawiłem, to na Astrę nie mogę, Hotbird odbiera bardzo dobrze, ale Astry nie ma wcale, proszę o pomoc jeśli ktoś wie jak ustawić Astrę, dziękuję

Antena 80cm
    Konwerter Monoblock BlackPro
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dekoder Sagem, taki stary, z Polsatu, to dlaczego odbiera Hotbird a Astry nie? Wcześniej wszystko działało
  • Poziom 36  
    Napisz jeszcze, jak założyłeś tego monoblocka, albo daj zdjęcie.
  • Poziom 10  
    Założony jest dobrze, w taki sposób Ustawienie monoblcka HotBird+Astra
    wszystko jest ustawione tak jak było wcześniej, mieszkałem w innym mieszkaniu, teraz się przeprowadziłem, założyłem antenę i ustawiłem, tak jak pisałem HotBird działa, Astra nie
  • Poziom 10  
    Zasłoniłem LNB1, program znikł
  • Poziom 10  
    a czy nowe dekodery odbierają więcej programów? Ten w porywach odbierał ok 520 kanałów z Hotbirda i 420 z Astry
  • Poziom 38  
    Wszystkich (kodowanych i niekodowanych + radiowych) z HotBirda i Astry jest ponad 5500.
  • Poziom 43  
    UltraLed napisał:
    a czy nowe dekodery odbierają więcej programów? Ten w porywach odbierał ok 520 kanałów z Hotbirda i 420 z Astry

Ponieważ z tematu nie wynika, że masz platformę Polsatu więc mogę napisać, że dekodery " edukacyjne" odbierają więcej. To odbierają oznacza, że można oglądać programy a nie tylko je wyszukać..
  • Poziom 36  
    A nic nie przesłania skosu z Astry?
  • Poziom 10  
    Tak to wygląda, strzałka wskazuje kierunek w którą ustawiona jest antena
    Ustawienie monoblcka HotBird+Astra
  • Poziom 36  
    Z tego zdjęcia wynika, że Astrę zasłania Ci ściana bloku.
  • Poziom 10  
    aha, jest jakiś sposób żeby odbierać sygnał? Widywałem anteny które całkowice były ustawione w stronę ściany

Dodano po 2 [minuty]:

a czy można ustawić drugi konwerter na inną satelitę? np gdy przełoży się monoblock Ustawienie monoblcka HotBird+Astra LNB2 włożyć w uchwyt, szkoda mieć dwa promienniki a używać jednego
  • Poziom 36  
    Jak przełożysz monoblocka na drugą stronę to może eutelsat 7E (?), ale nie wiem, czy Ci ten dekoder pozwoli na taką konfigurację. Nie chce mi się szukać instrukcji do niego.
  • Poziom 10  
    fajnie, dzięki za pomoc, a na eutelsat 7E jakie tam są programy (kraje)? tak z grubsza
  • Poziom 36  
    Tu:Linkmasz listę kanałów. Jakbyś był Turkiem...
  • Poziom 38  
    Ile blok ma pięter i na którym mieszkasz ?
  • Poziom 10  
    4 piętra+parter więc razem 5 kondygnacji
  • Poziom 10  
    ...pierwszym piętrze
  • Poziom 36  
    Czyli jednak sciana. Możesz próbować uciekać od ściany przez zastosowanie długiego uchwytu. Najlepiej sprawdzić " z ręki", ale to nie robota dla amatora.
  • Specjalista Sieci, Internet
    UltraLed napisał:
    Dekoder Sagem, taki stary, z Polsatu

UltraLed napisał:
    eutelsat 7E

To miało problemy z HB i Astrą, a wy 7E proponujecie....
  • Poziom 10  
    Akurat mam jeszcze dwa wolne konwertery :D.