Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka samsung WF1702WSW2 - Po załadunku prania nie może ruszyć bęben.

23 Lis 2014 15:25 2727 4
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z pralką Samsung WF1702WSW2 po załadowaniu prania nie może ruszyć bęben.Na pusto pobiera wodę i podgrzewa,ale nie wiruje,ale to pewnie przez automatykę wagową.Mam pytanie czy ta pralka ma kondensator rozruchowy i czy to może być przyczyna awarii?

Dodano po 1 [godziny] 48 [minuty]:

Widze że nikt nie wie o co chodzi w tej pralce.Skonczyla sie gwarancja i pralka też.
  • Poziom 9  
    Wczoraj włożyłem jeden ciuch i poszła ale nie grzała już i po wypuszczeniu wody nie mogła sie rozpędzić przy wirowaniu.Jak włożyłem więcej prania to nie idzie wcale,tylko słychać pykanie.Przez moment tylko na początku pobrała trochę wody.Co to może być?I dlaczego jak mało prania to coś chodzi?Zna ktoś kody serwisowe?
  • Pomocny post
    Moderator AGD i automatyka
    darkdeth napisał:
    czy ta pralka ma kondensator rozruchowy

Nie, nie ma. Silnik ma szczotki. Idź tą drogą.
  • Poziom 9  
    Szczotki?A kondensator rozruchowy nie?Jak sprawdzić szczotki i dlaczego w takim badź razie nie grzeje i nie wiruje?

Dodano po 3 [minuty]:

Jak zdjąłem pokrywę to jest tam kondensator rozruchowy przykręcony do obudowy od góry z 4 stykami,ma 47uf.Co trzeba sprawdzić co mogło by wywoływać takie objawy?Podczas tego gdzie powinna prać słychać tylko lekkie pykanie.Jak jest dużo ciuchów to nawet wody nie pobiera dużo tylko przez chwile?Może ten sensor od automatyki wagowej ma coś wspólnego?
  • Poziom 9  
    Nie było mnie długo ale chcę powiedzieć że to były jednak szczotki.Może komuś to pomoże.Dziękuje za słuszną podpowiedź.