Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

x84 - podłaczenie elektryczne

wojewodka 23 Nov 2014 13:52 4638 4
Relpol
 • #1
  wojewodka
  Level 2  
  jesli ktory pan wie chciałem konkretny schemat podłaczenia wspomagania x84 do traktorz T25a (do stacyjki)-rusek. Z góry serdecznie dziękuję.
 • Relpol
 • Relpol
 • #3
  wojewodka
  Level 2  
  to jest od renaut scence 2
 • #4
  wojewodka
  Level 2  
  Chciałem konkretnej odpowiedzi-czyli jak kolejno poprowadzic kabelki od którego zacisku na wspomaganiu do którego zacisku na stacyjce. Prawdopodobnie na jednym kabelku musi byc bezpiecznik-jakiej wartosci. Pozdrawiam.
 • #5
  ic
  Level 13  
  Patrząc na złącza wspomagania po lewej stronie jest mniejsze złącze 8 pinów. Licząc od lewej strony ostatni 8 pin to zapłon. Złącze duże 2 piny. Od lewej strony +12V - pin 1 i Masa - pin 2. Są dwie szkoły podłączenia takiego wspomagania.
  1. Podłączamy bezpośrednio zasilanie do wspomagania ( pin 1 do 12V i pin2 do masy). Na pin 8 podłączamy 12V po stacyjce.
  2. Pin 1 i pin 8 zwieramy i podłączamy pod styk główny przekaźnika (np. 40A). Drugą stronę styku podłączamy do 12V. Masę podłączamy bezpośrednio pod pin 2. Jedną stronę cewki przekaźnika podłączamy do masy, a drugą stronę do 12V po stacyjce.
  W pierwszym przypadku wspomaganie załącza się po przekręceniu kluczyka. Po wyłączeniu i wyjęciu kluczyka działa jeszcze przez kilka minut i samo się wyłącza.
  W drugim przypadku po przekręceniu kluczyka załącza się przekaźnik i podaje napięcie na wspomaganie. Z chwilą wyłączenia kluczykiem puszcza przekaźnik i wspomaganie od razu się wyłącza. Drugi wariant jest trochę lepszy (mniejsza awaryjność wspomagania). Jak ktoś ma problemy z tym wspomaganiem to chętnie pomogę. Tel. 500221858.