Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unifon Scaitel MiWi 1132 - jak go podłączyć?

Frulikot 23 Lis 2014 14:28 2502 8
  • #1 23 Lis 2014 14:28
    Frulikot
    Poziom 2  

Dzień dobry.

Mam problem z podłączeniem unifonu Scaitel MiWi 1132.
    Temat tego unifonu był już wiele razy poruszany na forum, jednak lektura wszystkich postów i samodzielne próby podłączenia na podstawie porad już tu zamieszczonych w niczym mi nie pomogły. Dlatego próbuję wywołać ten temat raz jeszcze.

Do rzeczy. W mieszkaniu (blok wielorodzinny) używany był wcześniej domofon Cyfral (niestety nie ma oznaczenia modelu) i nic więcej mi na temat jego montażu nie wiadomo, ponieważ został zdjęty ze ściany zanim zdołałam zapoznać się ze sposobem jego podłączenia.

Aktualnie ze ściany wychodzi kabel z 4 żyłami: białą, czarną, czerwoną i niebieską.

Wg opisu z opakowania Scaitela zaciski w 1132 to:
    CA - wywołanie,
    1 - głośnik,
    2 - mikrofon,
    6 - masa,
    10 i 9 - elektrozaczep.

Pomiędzy zaciskiem nr 6 i 10 fabrycznie utworzona jest zwora.

Załączniki / zdjęcia/ poziome to stary Cyfral, zaś domofon wiszący, to problematyczny Scaitel.

Próbowałam już kilku kombinacji dopasowania żył do zacisków, ale nie było żadnej reakcji, tj. domofon nie dzwonił, zaś o pozostałych reakcjach już w ogóle można pomarzyć.

Czy byłby ktoś w stanie mi pomóc i na podstawie tylko tych informacji i zdjęć podpowiedzieć, co i gdzie podłączyć?

Katarzyna

• #2 23 Lis 2014 15:10
    Pi0trek121
    Poziom 23  

No niestety, ale musisz przejść się do sąsiada i zrobić zdjęcie jak on ma podłączone i tutaj wrzucić tą fotkę, bo niestety nie ma twardych zasad jakimi kolorami co się podłącza, każdy instalator podłącza juk mu wygodnie. No i jedno co mnie zastanawia, to po co Ci ta zworka między przyciskiem elektrozaczepu i mikrofonem?

• Pomocny post
    #3 23 Lis 2014 18:17
    Ircys
    Specjalista Domofony

Niestety unifon MiWi 1132 nie nadaje się do Twojej instalacji. Musisz kupić unifon Cyfrala:
    http://tinyurl.com/ckb7kt3

Pozdrawiam

• #4 23 Lis 2014 22:51
    Frulikot
    Poziom 2  

Rozumiem. Dziękuję za odpowiedzi.
    @Pi0trek121 - postaram się rozeznać, jak to wygląda u sąsiada. Co do zworki - nie mam pojęcia, po prostu jest. Wolałam jej nie usuwać ani nie przecinać na razie.
    @Ircys - a czym się różnią w podłączeniu jeden od drugiego i czy nie da się jakoś tego Scaitela dostosować?

K.

• Pomocny post
    #5 24 Lis 2014 12:57
    Ircys
    Specjalista Domofony

Frulikot napisał:
    a czym się różnią w podłączeniu jeden od drugiego i czy nie da się jakoś tego Scaitela dostosować?

Jeżeli nazywasz się mcgyver lub Adam Słodowy, to się da :)
    W przeciwnym wypadku nie katuj się tym niepasującym unifonem tylko kup właściwy.

Pozdrawiam

• Pomocny post
    #6 24 Lis 2014 22:05
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Dodam tylko od siebie, że ten stary Cyfral był podłączony tylko dwoma żyłami, mimo że ze ściany wystają cztery.
    Nowy wymaga podłączenia minimum 4 żył do właściwego działania. Zatem jak widzisz nie da się jednego zastąpić drugim. Ircys już o tym napisał.

• #7 08 Sty 2015 22:28
    Frulikot
    Poziom 2  

@Ircys @zybex Rozumiem, dziękuję za pomoc. :)

• #8 01 Lut 2015 21:19
    b0ryna
    Poziom 1  

witam!
    mam domofon miwi scaitel 1132, a chcę podłączyć do do bazy cyfral takiej jak na zdjęciu
    proszę o pomoc! z góry bardzo dziękuję Unifon Scaitel MiWi 1132 - jak go podłączyć?

• #9 01 Lut 2015 23:42
    Ircys
    Specjalista Domofony

Nie da rady, musi być unifon do Cyfrala.

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME